نفر دوم سفارت بحرین از ایران اخراج شد

وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران به نفر دوم سفارت منامه در تهران ۷۲ ساعت مهلت داد تا کشورمان را ترک کند.

سازمان صهیونیستی میمری درخدمت آل خلیفه

 دبیرکل اتحادیه سازمانهای بحرینی مقیم خارج که طرفدار حکومت بحرین است، یادداشت تفاهمی را با سازمان صهیونیستی ” میمری ” در آمریکا امضا کرد که براساس آن، یک کمپین با عنوان “این بحرین است” به منظور بهبود وجهه سیاه حکومت بحرین بویژه در زمینه حقوق بشر در سطح جهان تشکیل شد. کمپین “این بحرین است ” با 200 عضو آغاز […]

نظارت بر سخنرانی‌های مذهبی

دولت بحرین وزارت‌های کشور و دادگستری را مأمور تدوین قوانین و سازوکارهایی برای نظارت بر سخنرانی‌های مذهبی در مساجد کرد.

ملت انقلابی بحرین سازش نمی‌پذیرد

عضو جنبش آزادگان بحرین گفت که ملت انقلابی بحرین با آل خلیفه سازش نمی‌کند و در عین حال جریان وفای بحرین گفت که عربستان، بحرین را منطقه‌ای از خاک خود می‌داند و حمد بن عیسی، تابع امر شاه سعودی اجازه امتیازدهی به ملتش را ندارد.

ورشکستگی آل خلیفه در برابر ملت بحرین

رهبر جنبش عمل اسلامی بحرین تاکید کرد که عصبانیت رژیم آل خلیفه به دلیل دفاع ایران از ملت‌ مظلوم بحرین،ناشی از ورشکستگی سیاسی این رژیم و ناکامی در سرکوب اعتراضات است.

سکوت شرم‌آور اتحادیه عرب در قبال بحرین

فعال سیاسی بحرین ضمن محکوم کردن سکوت اتحادیه عرب و متحدان آن در قبال سرکوب اعتراضات ملت بحرین و هتک حرمت به ناموس و مقدسات آنها تاکید کرد: عزم ملت بحرین برای سرنگونی آل خلیفه استوارتر شده است.

کمک‌های امنیتی واشنگتن به رژیم بحرین

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد به دلیل «پیشرفت حقوق بشر در بحرین»، توقف کمک‌های امنیتی واشنگتن به آل‌خلیفه که به دلیل «سرکوب تظاهرات» اعمال شده بود، پایان یافت.

انقلاب‌بحرین و رسیدن به «نقطه بی‌بازگشت»

مسئله حایز اهمیت در این زمینه آن است که گرچه قیام های عربی انگیزه مضاعفی را به آزادیخواهان بحرینی برای گسترش اعتراضات خود داد اما فروکش کردن آنها هرگز منجر به کاهش شدت این مبارزات نشد و به طور حتم گسترش جنایات هم تاثیر چندانی بر روند آن نخواهد گذاشت.

پویایی‌ قیام مردم بحرین علیه جنایات‌ آل‌خلیفه

«فردریک ویری» کارشناس و تحلیلگر موسسه کارنگی آمریکا در تحلیلی بر این باور است تصمیم آمریکا بر ادامه فروش تسلیحات به بحرین بیانگر حجم نگرانی‌های واشنگتن از سرنوشت و آینده خانواده حاکم بر این شیخ‌نشین است.

کشف محموله مواد منفجره؛ اتهام زنی به ایران

رژیم آل خلیفه مدعی شد که یک محموله مواد منفجره کشف شده که شیوه ساخت این مواد به شیوه فعالیت گروه‌های تحت حمایت ایران شباهت دارد.