درخواست طلاق بر سر تغییر کانال تلویزیون!

داستانی عجیب دیگر که مربوط به زوجی است که 8 سال از ازدواج شان می گذرد و دعوای آنها بر سر انتخاب کانال تلویزیون بوده! نسرین که 33 سالش است گریه می کند و می گوید برنامه های مورد علاقه ام را نمی توانم ببینم و بهنام (همسر نسرین) که 40 سال دارد هم بر دیدن برنامه های مورد علاقه تلویزیونی خود پافشاری می کند و می گوید: من هم سهمی از این زندگی دارم! شاید باورتان نشود اما این داستان واقعی است!

یک طلاق به ازای سه ازدواج در گیلان

رئیس کل دادگستری گیلان از روند افزایشی یک طلاق به ازای سه ازدواج در این استان خبر داد.

کدام پایه زندگی لرزید؛ قبح طلاق ریخت؟

این روزها آمار مذموم‌ترین حلال خدا در جامعه هر روز بیشتر می‌شود و طلاق به آفتی تبدیل شده است که بی‌صدا پایه‌های آرامش خانواده‌ها را می‌خورد و آنها را در مسیر سقوط قرار می‌دهد، اما چرا قبح طلاق در جامعه از بین رفته است؟

بررسی طلاق در شورای عالی انقلاب فرهنگی

در هفتصد و شصتمین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه موضوع آسیب های اجتماعی با محوریت علل کاهش ازدواج و افزایش طلاق در کشور بررسی شد.

چرا دختران زندگی مجردی را دوست دارند؟

یکی از معضلاتی که امروزه بسیاری از مسئولان و دولتمردان را به فکر انداخته و جامعه‌شناسان و روان‌شناسان هم در زمینه حرفه‌ای خود آن را بررسی و پژوهش می‌کند، افزایش میانگین سن ازدواج و بی‌رغبتی جوانان ایرانی برای تشکیل خانواده است.

چرا قبح طلاق در جامعه ریخت؟

به اعتقاد بسیاری از کارشناسان و جامعه شناسان عدم شناخت صحیح زوجین از یکدیگر، دوستی‌های خارج از عرف، رشد استفاده از نرم افزارهای نوین ارتباطی در میان زوجین جوان و عدم تعهدپذیری زوجین هم اکنون جزء عوامل اصلی افزایش طلاق در کشور است.

افزایش آمار طلاق و کاهش ازدواج در کشور

با توجه به کاهش تعداد ازدواج های ثبت شده به ازای هر صد هزار نفر جمعیت در طی سال های 88 تا 92 می توان گفت که با وجود افزایش جمعیت کشور تعداد ازدواج های ثبت شده کاهش یافته است.

آماری که درهیچ دفتری ثبت نمی‌شود!

ریشه کاهش تعاملات کلامی بین زوجین به تعارضات و اختلافات آنها باز می گردد که نمی‌توانند به درستی این اختلافات را حل کنند و برای اینکه به نزاع و تخریب بنیان خانواده منجر نشود ارتباط کلامی خود را قطع می کنند.

هر ۴ دقیقه یک طلاق ثبت می‌شود

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: متاسفانه در حال حاضر سن ازدواج و هم‌چنین میزان طلاق در کشور افزایش یافته است که باید تدابیر لازم از سوی مسئولان برای کاهش طلاق صورت گیرد.

یک «مد» خطرناک در جامعه!

در کنار این نظر، نقش سریال‌های زرد شبکه‌های فارسی زبان ماهواره‌ای که خیانت و طلاق را عادی‌سازی می‌کنند، قابل بررسی است. در بسیاری از این سریال‌ها و فیلم‌ها، سبک زندگی «فردگرایانه» و خودخواهانه و لذت جویانه‌ای ترویج می‌شود که طلاق و خیانت، اصل مسلم این سبک زندگی است.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.