پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

گزارشی ویژه از گسترده ترین نظام نظارت و راستی آزمایی هسته ای در جهان

اما سخنگوی سازمان انرژی اتمی در حالی تلاش می‌کند این‌گونه القاء نماید که برجام تاثیر زیادی بر مسئله نظارت و بازرسی‌ها نداشته که متن توافق هسته‌ای خلاف این مسئله را شهادت می‌دهد. در توضیح این مسئله باید به این نکته اشاره کرد که پیش از برجام ایران تنها به سند پادمان(۱) متعهد بود اما پس از پذیرش توافق هسته‌ای مذاکره کنندگان کشورمان اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی(۲) ، اقدامات شفاف‌ساز(۳) و کد ۳/۱ را پذیرفتند

آمانو؛ تکرار مکررات اما مغرضانه!؟

در ادامه شبهه افکنی رژیم صهیونیستی و همپیمانان غربی‌اش علیه برنامه هسته‌ای صلح آمیز ایران، شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی در ماه سپتامبر از تهران خواست صلح آمیز بودن فعالیتهای هسته ای‌اش را به اثبات برساند.

ایران خواهان دسترسی به«مختصات تاسیسات اتمی اسرائیل»شد

بر اساس گزارش رسانه‌های ایران، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران درباره جزئیات گفت و گو‌های انجام شده با یوکیا آمانو، مدیرکل آژانس گفته است که از او خواسته “مختصات جغرافیایی و تعداد تاسیسات غنی‌سازی رژیم صهیونیستی را که دشمن ایران است، متقابلا در اختیار ما بگذارد تا شرایط طرفین برای ضربه زدن مساوی باشد.”

اعتراف آژانس درباره ماهیت عملیات عمرانی در پارچین

کلیدی ترین نکته در این پاراگراف این است که همه آنچه ادعا شده این است که ایران در اطراف ساختمان مورد نظر آژانس یک سلسله فعالیت های عمرانی انجام داده اما در خود ساختمان مورد بحث هیچ تغییری به عمل نیاورده است و بنابراین اگر آژانس در پی آن باشد که با دسترسی به این ساختمان مخزن مورد ادعای خود را مشاهده کند، ایران هیچ اخلالی در این روندبه عمل نیاورده است.

متن کامل گزارش آمانو درباره فعالیت‌های هسته‌ای ایران

مديركل در 21 مه 2012 جلساتي در تهران با آقاي جليلي، آقاي فريدون عباسي، معاون رييس‌جمهور ايران و رييس سازمان انرژي اتمي ايران و آقاي علي‌اكبر صالحي، وزير امور خارجه ايران داشت. در طول اين مذاكرات دامنه‌اي از مسائل منافع دوجانبه به ويژه شفاف‌سازي مسائل مربوط به ابعاد نظامي احتمالي در برنامه هسته‌يي ايران مورد بحث قرار گرفت. در طول ديدار با آقاي جليلي اين تصميم گرفته شد كه درباره يك رويكرد ساختاري به توافق برسند .

آقای آمانو! همه مشاورین شما ایران‌ستیز اند

۴۷انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه‌های کشور در آستانه نشست ایران با ۱+۵ با صدور نامه‌ای خطاب به دبیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از سیاست‌های نادرست این سازمان در قبال پرونده هسته‌ای کشورمان انتقاد کردند.

هماهنگی آمانو با آمريکا برای فشار بر ايران

جمهوري اسلامي ايران از گزارش اخير آژانس بين المللي انرژي اتمي به شدت انتقاد کرد و آن را نتيجه هماهنگي ميان یوکیا آمانو مديرکل آژانس بين المللي انرژي اتمي و کاخ سفيد با هدف افزایش فشار بر ايران عنوان کرد.

آمادگی ایران برای پذیرش مجروحان لیبی

سخنگوي وزارت امور خارجه كشورمان از آمادگي ايران براي پذيرش مجروحان ليبي خبر داد و گفت: به‎محض فراهم شدن شرايط، آماده اقدام لازم در اين زمينه خواهيم بود.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.