پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

کلیپ/ برای آینده نظام آموزشی چه آرزویی دارید؟

در پویش آرزوها در وبگاه chaharsoogh.ir شرکت کنید.

کلیپ/ خصوصی سازی در آموزش و پرورش چه بلایی بر سر معلمان آورده؟ م

گزارش ثریا از گلایه های معلمان از طرح خرید خدمت آموزش و پرورش
علمانی که فقط ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان حقوق می‌گیرند!

کلیپ/ دکتر کوشکی: بیت‌المال متعلق به مردم است، آقای روحانی! چرا بر سر دانش‌آموزان این کشور منّت می‌گذاری؟

روحانی برای صرفه‌جویی دیواری کوتاه‌تر از آموزش و پرورش ندیده است.
اگر بنا بر صرفه‌جویی است چرا در هزینه‌های تشریفات، نهاد ریاست جمهوری، سفرهای خارجی وحشتناک و تعویض دکوراسیون مدیران صرفه‌جویی نمی‌شود؟

مقایسـه تقویم تحصیلی و زمــان آمـوزش ایران با سایر کشـورها

مقایسه حجم زمان آموزش نشان می دهد که حجم زمان واقعی آموزش در ایران نسبت به سایر کشور های پیشرفته دنیا کمتر است این در حالی است که اگر مقایسه ها بر مبنای حجم زمان تعیین شده در دستورالعمل ها و آیین نامه ها ی صادره صورت گیرد ، اختلاف چندانی مشاهده نمی شود. یکی از مسائل عمده تقویم فعلی ما عدم تحقق کامل آن در مرحله اجراست، موضوعی که از مسائلی چون تصمیم گیری های متمرکز و اجبار مدارس در سراسر کشور برای اعمال شیوه یکسان تقویمی سرچشمه می گیرد.

زندگینامه شهدای مدافع حرم درکتب درسی/جزییات کنگره شهدا دانش آموزی

مدیرکل شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش جزییات برگزاری کنگره شهدا باحضور ۳۶ هزار دانش آموز را تشریح کرد.

لزوم چابک‌سازی نظام آموزش و پرورش

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش ضمن تاکید بر ضرورت چابک سازی نظام آموزش و پرورش گفت: چابک‌سازی تنها به معنای کاهش نیرو نیست. چه بسا در جایی نیروها را کاهش دهیم اما چابکی اتفاق نیفتد. علاوه بر ساماندهی نیروی انسانی اصلاح فرآیندها باید اتفاق بیفتد؛ اکنون در آموزش و پرورش بسیاری از فرآیندهای اداری سنتی هستند و زمانی پایه‌ریزی شدند که اقتضائات امروز وجود نداشت.

آزمون استخدامی آموزش و پرورش قانونی نیست

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار کرد:‌ این نحوه و شرایط برگزاری آزمون استخدامی و پیمانی آموزش و پرورش قانونی نیست.

10 درصد زندانیان بی‌سوادند

به طور متوسط 10 درصد زندانیان مطلقا بی‌سوادند و نزدیک به 70 درصد کسانی که در زندان‌ها داریم جوان و زیر 40 سال هستند که 40 درصد این افراد حداکثر مدرک سیکل دارند.

گرایش شدید به رشته تجربی

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: گرایش دانش‌آموزان به رشته تجربی به شدت ادامه دارد و این، نگرانی و دغدغه‌های ما را زیاد کرده است.

مهلت دو هفته‌ای آموزش و پرورش تمام شد

مهلت دو هفته‌ای که معاون وزیر آموزش و پرورش از آن سخن به میان آورده است روز گذشته یعنی دوشنبه 25 خرداد ماه به پایان رسید و هیچ جزئیات و اطلاعاتی روی پورتال وزارت آموزش و پرورش قرار نگرفت.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.