اسنودن: آمریکا عامل مصیبت در جهان است

کارمند سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا و مشاور پیشین آژانس امنیت ملی این کشور در سخنانی آمریکا را عامل جنگ‌های متعدد و مصیبت در جهان دانست.

آغاز مرحله جدید در روابط آمریکا و برزیل

روابط آمریکا و برزیل که از دو سال پیش تاکنون به دلیل افشای جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا از این کشور و لغو سفر «روسف» به آمریکا در سال 2013 دچار تنش دیپلماتیکی شده بود، روز گذشته با سفر «روسف» به نیویورک وارد مرحله جدیدی شد.

ابهام در سرنوشت داده‌های کاربران گوگل

اگر چه گوگل مدعی است تلاش می کند تا داده های خصوصی کاربران در اختیار نهادهای جاسوسی آمریکا قرار نگیرد، اما در مورد نحوه استفاده خود این شرکت از داده های مذکور نگرانی وجود دارد.

ادامه جاسوسی‌های آژانس امنیت ملی آمریکا

نکته جالب در خصوص این فعالیت های جاسوسی آن است که “باراک اوباما” رئیس جمهور آمریکا نیز آن را تائید و بر ادامه آن اصزار دارد. رئیس جمهور آمریکا در حالیکه این کشور با انتقادات فراوانی به سبب جاسوسی از کشورهای مختلف روبرو است، بدون توجه به این انتقادات اعلام کرد که نهادهای امنیتی ایالات متحده می توانند در شرایط خاص از همه حتی رهبران کشورهای مختلف نیز جاسوسی کنند.

قاضی آمریکایی: جاسوسی قانونی است

ویلیام پاولی، قاضی منطقه جنوبی نیویورک، روز جمعه (۶ دی، ۲۷ دسامبر) این حکم را در پاسخ به شکایت «اتحادیه آزادی‌های مدنی امریکا» علیه سازمان امنیت ملی این کشور صادر کرد. قاضی پاولی گفت انجام فعالیت‌های جاسوسی برای مبارزه با تروریسم و حفاظت از شهروندان امریکایی لازم است.

آژانس امنیت ملی آمریکا ایده اسکنر اثر انگشت آیفون را به اپل داده؟

سخن‌گویان شرکت اپل در این مدت سوالات خبرنگاران درباره احتمال دسترسی سازمان امنیت ملی آمریکا (NSA) به اطلاعات اثر انگشت کاربران آیفون 5S را با جواب‌های مبهم در اصل بی‌پاسخ گذاشته‌اند. اما یک خبرنگار کنجکاو و البته باپشتکار آنقدر پی این ماجرا را گرفته تا موفق به صحبت کردن با یکی از کارمندان اپل شده و جواب‌های تکان دهنده‌ای هم گرفته.

یک افشاگری جدید از آژانس امنیت ملی آمریکا

اسناد جدید افشا شده حکایت از آن دارد که آژانس امنیت ملی آمریکا اطلاعات میلیون ها دفترچه آدرس (آدرس بوک) ای میل های کاربران مختلف را در اختیار دارد.

افشاگری تازه اسنودن درباره آمریکا

آن دسته از شرکت‌های اینترنتی که به کاربران خود وعده می‌دهند هیچ کسی نمی‌تواند به ایمیل ها و دیگر داده‌های آنها دسترسی داشته باشد، چندان با مردم صادق نیستند.

آمریکا از سازمان ملل جاسوسی کرده است

هفته نامه آلمانی «اشپیگل» گزارش داد، آژانس امنیت ملی آمریکا سامانه رمز گذاری شده ویدئو کنفرانس های سازمان ملل متحد را هک کرده بود.

گزارش جدید گاردین از برنامه جاسوسی آمریکا

خبرنگار روزنامه «گاردین» که برای اولین بار گزارش برنامه جاسوسی آمریکا را منتشر کرد اعلام کرد تحلیلگران آژانس امنیت ملی آمریکا به ابزار جست‌وجوگر بسیار قدرتمند و تهاجمی برای جاسوسی دسترسی دارند.