به نفع آرمان یا علیه واقعیت؟

کسر قابل توجهی از فیلم‌های رسول ملاقلی‌پور و ابراهیم حاتمی‌کیا در کشاکش همین دوگانه «آرمان و واقعیت» قرار دارند؛ با این تفاوت که ملاقلی‌پور لحن صریح‌تری نسبت به حاتمی‌کیا دارد و این نقدها در کار او با وضوح بیشتری به چشم می‌آیند.

دیالوگ بی نظیر آژانس شیشه ای+کلیپ

مو سر زمین بودوم با تراکتور؛
جنگم که تموم شد برگشتوم سر همو زمین، بی تراکتور…

حاتمی‌کیا که باشی…

حالا سی سال از زمانی که حاتمی‌کیا شده‌ای می‌گذرد و تو دیگر نمی‌توانی «حاتمی‌کیا» نباشی چون تو «دیده‌بان هنر انقلاب» هستی و باید همچنان مارا به ضیافتی از قصه‌های مردان سرزمینت دعوت کنی که به واسطه همان‌ها، محبوب قلب میلیون‌ها مخاطب شده‌ای.

فیلم برتر جبهه رسانه‌ای سینمای انقلاب انتخاب شد

«جبهه رسانه‌ای سینمای انقلاب» به مناسبت سالروز صدور منشور هنرمندان امام خمینی(ره) در یک نظر سنجی از 50 منتقد، سینمایی‌نویس و فعال فرهنگی رسانه‌های جبهه انقلاب «آژانس شیشه‌ای» را به عنوان بهترین فیلم پس از انقلاب انتخاب کرد.

چرا «حاج کاظم» را در اتوبوس شب به دنبال دموکراسی فرستادند؟

جای زهرا، سید و اسامی ایرانی داستان ، اسامی عربی یا انگلیسی بگذارید، اگر این داستان در مثلا جنگ ویتنام یا جنگ عراق و ترکیه یا هر جنگ دیگری امکان وقوع داشت و هیچ تغییری در ساختار داستان رخ نداد. این داستان مربوط به دفاع مقدس ما نیست.

حاتمی کیا راست می‌گوید، جبهه دود موتور نداشت، آرمانی هم در کار نبود!

حاتمی کیا جمله‌ای را در دهان حاج کاظم می‌گذارد و خطاب به اصغر می‌گوید: «دود اون موتوری‌ها امثال من و عباس رو خفه می‌کنه» حاتمی کیا با این جمله که حالا دست یک مشت مدعی و طلبکار از جنگ و انقلاب هم کلیشه و چماق شده حکم اخراج موتوری‌ها را صادر می‌کند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.