امر به‌معروف و نهی ازمنکر از ضروریات دین است

رئیس قوه قضائیه با تاکید بر اینکه امر به معروف و نهی از منکر از ضروریات دین به شمار می‌رود، گفت:‌هر کس این دو مطلب را انکار کند از کافرین است.

کسانی که مسمومیت فضای مجازی را قبول ندارند، آن را نمی‌شناسند

اعتماد به جوانان با هوشیار بودن و بستن راه‌های خطر و نفوذ دشمنان به فضاهای امن خانه‌ها منافاتی ندارد و کسانی که مسموم بودن فضاهای مجازی را قبول ندارند معلوم است که این فضاها را نمی‌شناسند. حفره‌های امنیتی و امکانات جاسوسی از طریق همین ارتباطات اینترنتی و تلفن همراه با امنیت ملی ما ارتباط وثیق دارد.

اصغر جهانگیر رئیس سازمان زندان‌ها شد

جناب آقای غلامحسین اسماعیلی به موجب این حکم به سمت رئیس شعبه اول دادگاه تجدیدنظر و رئیس کل دادگستری استان تهران منصوب می شوید.

مرد اعدامی عفو شد

رییس قوه قضاییه از پیشنهاد عفو مرد اعدامی که اخیراً پس از اجرای حکم اعدام، علائم حیات یافته است، خبر داد.

تکلیف ریش حاج سعید چه خواهد شد؟

اگر این خانم نصف روز زندان رفت، من ریشم را می‌‎تراشم!

آملی لاریجانی: مصونیت قضایی نمایندگان مجلس توهم است

رئیس قوه قضائیه با تاکید بر اینکه نمایندگان مجلس در مقام اجرای وظایف نمایندگی خود آزادند اما این مسئله معنایش مصونیت قضایی نیست، افزود: تفسیر مصونیت قضایی از اصل ۸۶ قانون اساسی توهم باطل است.

هفت نکته درباره «قوه قضائیه» و جوانان وبلاگ‌نویس

کشانیدن فریاد مطالبه به سمت رهبر معظم انقلاب، یک اشتباه بزرگ دیگر است. ما باید -حداقل برای یک بار هم که شده- نشان بدهیم که بلدیم مشکل‌مان را خودمان حل کنیم. گفتن درد دل نزد رهبری بحثی جداست. اما این‌که پله بعدی مطالبات و تنها فریادرس نظام را ایشان بدانیم، یک خطای استراتژیک است.

پیگیری بدون اغماض پرونده جواد لاریجانی

سخنگوی قوه قضائیه ضمن خبر دادن از پیگیری «بدون اغماض» پرونده زمین‌خواری جواد لاریجانی به دستور رئیس دستگاه قضا، ادعای جوانفکر مبنی بر عدم اجرای حکمش به دستور ولی فقیه را تکذیب کرد.

آیا برخورد تند با تخلف دانشجویی نشانه اقتدار دستگاه قضاست؟

گذشته از صحت یا عدم صحت احکام صادره، آیا با وجود پرونده‌های متعدد مفتوح از مفاسد کلان اقتصادی تا جرایم مهم سیاسی که به علت اطاله دادرسی و یا شاید عزم بر عدم پیگیری که بعضا به مستمسکی برای تشکیک در کارامدی دستگاه قضا تبدیل می گردند، شدت برخورد با یک تخلف دانشجویی نشانگر اقتدار دستگاه قضایی کشور است؟

سایت‌ها و وبلاگ‌ها و آنچه رئیس دستگاه قضایی گفت

آملی لاریجانی: روزنامه‌ها، رسانه‌ها و تمامی افراد و گروه‌هایی که دارای تریبون هستند باید بدانند که حق سوءاستفاده از این قدرت را ندارند گرچه متاسفانه برخی روزنامه‌ها، سایت‌ها و حتی وبلاگ‌هایی که مثل قارچ روییده‌اند براحتی به افراد توهین می‌کنند و همواره در مقام افترا و شایعه‌پراکنی هستند و حتی آن هنگام که دستگاه قضایی بر حسب وظیفه قانونی خود به برخورد با این متخلفان می‌پردازد طلبکارانه اعلام می‌کنند که چرا دستگاه قضایی برخورد می‌کند.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.