کتاب «میزان شناخت قرآن» منتشر شد

مرکز بین‌المللی نشر اسراء کتاب «میزان شناخت قرآن» برگرفته از آثار حضرت آیت‌الله جوادی آملی را منتشر کرد.

عرضه نظریات فقهی‌حقوقی آیت‌الله‌ جوادی‌آملی

پژوهشگاه علوم وحیانی معارج وابسته به بنیاد بین‌المللی علوم وحیانی اسراء در سال گذشته طرح جامع مطالعات منظومه‌ای علوم را تدوین کرد تا سیر مطالعاتی کتاب‌های این فقیه و فیلسوف را در زمینه‌های مختلف برای علاقه‌مندان ارائه کند و امسال سیر مطالعاتی در زمینه فقهی و حقوقی ارائه می‌شود.

آیت‌الله جوادی: قصاص تقوای سیاسی است

آیت‌الله جوادی آملی می‌گوید: کسی نباید بگوید قصاص شستن خون با خون است زیرا خون بی‌‌‌گناه با خون قاتل شسته نمی‌‌‌شود. حضرت علی علیه‌‌‌السلام در این باره می‌فرماید: «رُدّوا الحجرَ من حیثُ جاء فإنّ الشرّ لا یدفعه إلاّ الشرّ».

همشهری آیه میهمان علامه جوادی آملی

اگر شارع در برابر نماز و روزه پاداش می‌دهد و از انسان راضی می‌شود، در برابر ایجاد فضای کاری و تولید نیز از او راضی خواهد شد. به‌عبارت دیگر همان‌طوری که در برابر نماز و روزه به انسان بهشت می‌دهند، در برابر ایجاد کار نیز رضایت خداوندی فراهم می‌شود و جزای بهشت داده می‌شود

آیا حکومت علوی یک حکومت ایده‌آل اسلامی بود؟

اگر در چند جا مشكلاتي داشتيم كه داريم، براي آن است كه در حكومت علوي بدتر از اين بود، نگوئيد: حكومت، حكومت علوي است؛ حكومت علوي يعني معاونش زياد بن أبيه! يعني تمام غارتگري‌هاي كرمان و فارس و اهواز تا بصره به امضاي همين زياد بن أبيه بود. اگر علي خون خورد، از دست زيادها خورد.

مراجع تقلید و علما: معارف اسلامی را با تحقیق وارد فضای مجازی کنید

جمعی از مسئولین دبیرخانه نخستین طرح ملی تولیدات دیجیتال امام هادی(ع) در روز 23خردادماه، با برخی از آیات عظام در شهر مقدس قم دیدار کردند.

نمایش نقطه مقابل سکولاریسم در مفاتیح الحیاة

«مفاتیح ‌الحیاة» کتابی است که در نمایشگاه کتاب تهران با استقبال زیادی روبرو شد. جرقه‌ی اولیه‌ی این طرح از حدود 5 سال قبل با فرمایش حضرت آیت‌الله «جوادی آملی» در خطبه‌های نماز جمعه در مورد بهتر نگه داشتن محیط زندگی چه در طبیعت و چه در زندگی به عنوان یک شهروند زده شد.

دانش سکولار هرگز کشور را مستقل، آزاد و آباد نخواهد کرد

مهم‌ترین رسالتِ دانشگاه‌ها با هماهنگی اساتید و محقّقان اندیشور، همانا اسلامی کردن این نهاد عظیم و بی‌رقیب فکری و فرهنگی کشور است. معنای اسلامی نمودن این هسته مرکزیِ علم، اسلامی نمودن دانش و تدوین متون درسی، برابر آن است.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.