تکذیب ادعای برخی از رسانه‌ها از سوی آیت‌الله مومن

حضرت آیت الله محمد مومن ادعای برخی از رسانه‌ها درباره اعتراض ایشان و مرحوم آیت الله طاهری خرم آبادی و ترک جلسه در زمان تعیین نام مراجع جائز التقلید را تکذیب کرد.

بازخوانی آخرین گفتگوی مرحوم آیت‌الله طاهری

آیت الله طاهری خرم آبادی به دلیل کسالت کمتر به حاظر به گفتگو با رسانه ها می شد با این حال وی در آخرین گفتگوی تفصیلی خود به سئوالات خبرنگار مجله یادآور درباره «علل و چگونگی تعامل عالمان مبارز با روشنفکران دینی در جریان انقلاب» پاسخ می دهد.

تجلیل رهبر معظم انقلاب از تقوا و اخلاص آیت‌الله طاهری خرّم‌آبادی

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در پیامی‏ با تسلیت درگذشت عالم مجاهد آیت‌الله حاج سیّدحسن طاهری خرّم‌آبادی‏، تأکید کردند: تقوا و اخلاص همراه با هوشمندی و متانت، از شاخصه‌های برجسته این روحانی مجاهد و مبارز بود.

نگاهی به زندگی فقیهی آرام و مبارزی ناآرام

آیت‌الله طاهری خرم‌آبادی به تبعیت از امام خمینی، تن به هیچ یک از این دو رفتارها نداد. او از امام شنیده بود که: «کار ما کار دینی و فقهی است و ما از راه همین فقه و احکام توانسته‌ایم مسائل را تا اینجا پیش ببریم. ‌کار ما کار حزبی نیست. ما بیاییم حزب تشکیل بدهیم، توده‌ای‌ها هم حزب تشکیل بدهند، دکتر بقائی هم حزب زحمتکشان را دارد، آن وقت ما در عرض و همتای اینها می‌شویم. فرمودند کار ما دینی و فراگیر است.

آیت‌الله طاهری خرم آبادی درگذشت

آیت‌الله سید حسن طاهری خرم آبادی از اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم درگذشت.