بزرگترین وظیفه حمایت از مقام ولایت است

عضو خبرگان رهبری با اشاره به اینکه یکی از بزرگترین وظایف ما این است که هر آنچه می‌توانیم از مقام ولایت حمایت کنیم، گفت: امروز در نعمت‌های اجتماعی نعمتی بالاتر از نعمت مقام معظم رهبری در زیر آسمان وجود ندارد.

مصباح یزدی: برای شناخت انحراف باید تاریخ خواند

یکی از بهترین ابزارها، مطالعه تاریخ گذشتگان است. زندگی الان ما خیلی شبیه گذشته است. یک روایت متفق بین شیعه و سنی است که پیامبر (صلي‌الله و عليه وآله) مي‌فرمایند: این داستان‌های بنی اسرائیل که خدا ذکر مي‌کند برای این است که مشابه این برای شما اتفاق خواهد افتاد، تا شما به دام‌های آنها نیفتید.

برخورد فیزیکی صرف با مظاهر فساد نخ‌نما شده و فایده‌ای ندارد

اگر زمانی فرضا گفته می شد که با مظاهر غیر اخلاقی و ناهنجاری ها، می توان صرفا برخورد فیزیکی داشت، باید گفت امروز دیگر این مباحث نخ نما شده، فایده ای برای جامعه در بر ندارد… راه مقابله با فساد و مسائل غیر اخلاقی در جامعه، ارتقای بینش و جهان بینی افراد خصوصا نسل جوان است.

هاشمی: «بعثت» را من اداره می‌کردم «انتقام» را آقای مصباح

اساسنامه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم که در جمعی یازده نفره مورد بحث قرار گرفته بود، در منزل احمد آذری قمی کشف شد تا نصیری رئیس ساواک در گزارشی به محمدرضا شاه این گونه بنویسد: در منزل احمد بیگدلی آذری اساسنامه‌ای خطی در شش صفحه به دست آمده که با مطالعه متن اساسنامه به نظر می‌رسد……..

آیت‌الله مصباح سودای سود ندارند

حسین شریعتمداری در واکنش به نامه کسانی که خود را جمعی از دانشجویان دانشگاه امام صادق خوانده بودند و مدعی شدن بودند جبهه پایداری آیت‌الله مصباح را «رهبر معنوی» خود می‌داند و «قائم مقام رهبری» می‌خواند نوشت: سابقه درخشان و قابل دسترسی زندگی حضرت استاد نشان می دهد که آن بزرگوار، نه در سر سودای سود داشته اند و نه هیچگاه در دفاع از اسلام و انقلاب و منافع مردم، غم «بود» و «نبود» به دل راه داده اند

نرم‌افزار «شرح خطبه فدكيه» به همراه لینک دانلود

مرکز تحقیقات رایانه‌ای قائمیه اصفهان، مجموعه ۵۵ سخنرانی آیت‌الله مصباح یزدی در شرح خطبه فدکیه را در قالب کتابی موبایلی و در چهار فرمت کتابخانه‌ای، جاوا، اندروید و pdf تولید و منتشر کرده است.

آیت‌الله مصباح و آیت‌الله مهدوی‌کنی هم لیستی رأی نخواهند داد

اكنون، آيا بايد نتيجه گرفت كه هر كس به تمامي 30 نامزد جبهه پايداري رأي ندهد با نظر آيت الله مصباح يزدي و نهايتاً با نظر حضرت آقا مخالفت كرده است؟! و از سوي ديگر چنانچه كسي به همه 30 نامزد معرفي شده در فهرست جبهه متحد رأي ندهد، نظر آيت الله مهدوي كني و در نتيجه نظر حضرت امام(ره) را ناديده گرفته است؟! اين چه استدلالي است؟

آیت‌الله مصباح یزدی: خدا ثابت کرده که پابرهنه‌ها پیروز می‌شوند

آیت‌الله مصباح یزدی در دیدار با اعضای جبهه پایداری با بیان این که اراده‌ی پابرهنه‌ها که همان حاکمیت امامت و ولایت فقیه است همواره محقق خواهد شد با تحذیر اعضای این جبهه‌ی سیاسی از اصالت دادن به جبهه‌ها و گروه‌ها گفت: آنچه خدا می پسندد را حمایت کنیم، آن کس که اصلح است حمایت کنیم، می خواهد رفیق ما باشد یا نباشد، میثاق نامه ما را امضا کرده باشد یا نکرده باشد.

استاد مصباح یزدی: نقد ولی‌فقیه نه‌تنها جایز بلکه بر همه واجب است

ما نه تنها انتقاد از ولی فقیه را جایز می شمریم، بلكه بر اساس تعالیم دینی، معتقدیم یكی از حقوق رهبر بر مردم لزوم دلسوزی و خیرخواهی برای اوست. این حق تحت عنوان النصیحه لأئمه المسلمین تبیین شده است… نه تنها انتقاد از ولی فقیه جایز است، بلكه واجب شرعی مسلمانان است و منافع و مصالح شخصی و گروهی نباید مانع انجام آن شود.

تجلیل از شخصیت علمی آیت‌الله حسن‌زاده آملی

شخصیت علمی حضرت آیت‌الله حسن‌زاده آملی در سومین گردهمایی اساتید علوم عقلی تجلیل شد.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.