مصوبه غیرقانونی ۶۳۰ را لغو کنید

جمعی از دانشجویان بورسیه طی نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه خواستار لغو مصوبه غیرقانونی ۶۳۰ شورای عالی انقلاب فرهنگی شدند و از وی خواستند تا دستورات لازم برای رسیدگی به پرونده دانشجویان بورسیه در دیوان عدالت اداری را صادر کند

رئیس قوه قضائیه: چرا برخی برای شورای نگهبان فضاسازی می کنند؟

این کشور، کشور امام زمان(عج) و کشور ولایت و ائمه اطهار است و ما نمی توانیم کشور را به دست کسانی بدهیم که نه نظام جمهوری اسلامی ایران و نه ولایت فقیه و نه قانون اساسی را قبول ندارند و فقط یک چیزهایی را لقلقه لسان می گویند و وقتی سرکار سوار می شوند زیر همه این حرف هایشان می زنند.

ایران امروز، ایران سال ۳۲ نیست

رئیس قوه قضائیه تاکید کرد: آمریکایی‌ها باید بدانند که اگر توافق هسته‌ای به سرانجام نهایی برسد جمهوری اسلامی ایران باز هم از اصول اصلی خود درست بر نمی‌دارد و راه مبارزه و ظلم‌ستیزی‌اش عوض نخواهد شد

علت هجمه به قوه‌قضائیه از زبان‌آملی لاریجانی

رئیس قوه قضائیه هجمه‌های مستمر و پیوسته به دستگاه قضا را به دلیل تلاش این قوه در دور نشدن از مسیر عدالت، برخورد با مفاسد اقتصادی و ایستادگی در برابر فشارها و رانت‌های سیاسی دانست و گفت: البته صبر دستگاه قضایی هم حدی دارد.

دیه امسال 165 میلیون اعلام شد

در اجرای ماده 549 قانون مجازات اسلامی، مصوب 1392 و با توجه به بررسی‌های بعمل آمده قیمت دیه کامله در ماه‌های غیر حرام از ابتدای سال 1394، مبلغ یک میلیارد و ششصد و پنجاه میلیون ریال تعیین می‌گردد.

قصاص یک حق دینی است

آیت‌الله لاریجانی با تأکید بر اینکه قصاص یک حق دینی است، گفت: قوه قضائیه به دور از سر و صداهای رسانه‌ای کار خود را انجام می‌دهد، من همیشه با کار تبلیغاتی مخالف بودم چرا که در شأن دستگاه‌ قضا نیست.

موافقت رهبر انقلاب با عفو تعدادی از محکومان

آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی طی نامه ای به رهبر انقلاب اسلامی پیشنهاد عفو و تخفیف مجازات چندی از محكومان را ارائه كرده بود.

فشارها نباید مانع برخورد عادلانه با مهدی هاشمی شود

قوه قضائیه در آینده فراروی خود نیز آزمون دیگری برای استیلای عدالت در پیش رو دارد؛ بی شک پرونده مهدی هاشمی از مهم ترین پرونده های قضائی چند سال اخیر محسوب می شود که در دامنه کیفرخواست ایشان از موارد اقتصادی تا امنیتی و سیاسی نیز یافت می شود؛ متاسفانه به نظر می رسد در بررسی این پرونده مهم قضائی سایه سنگین آقازادگی و پشت گرمی به برخی از مسئولین نظام احساس می شود که ممکن است روند بررسی عدالت محورانه این پرونده مهم را خدشه دار نماید

جهان تشنه معارف اسلامی است

یکی از مراجع تقلید گفت: انقلاب بر اساس معیارهای اسلامی شکل گرفته است به همین علت باید به دنبال ترویج نگاه دین اسلام نسبت به قوانین قضایی باشیم.

توطئه‌ی غرب برای تفرقه‌ در جهان‌اسلام 

آیت‌الله آملی لاریجانی گفت: عقب‌نشینی از حقوق هسته‌ای ملت در واقع عقب‌نشینی از عزت و استقلال ملت است و کاستن از تعداد سانتریفیوژها در واقع تنها یک عقب‌نشینی مادی نیست بلکه آثار معنوی زیادی دارد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.