مروری بر زندگی آیت‌الله بهجت در حدیث سرو

شبکه آموزش سیما امشب مجموعه «حدیث سرو» را با موضوع زندگی و ابعاد اجتماعی، سیاسی استاد اخلاق و عرفان آیت الله العظمی محمد تقی بهجت را به روی آنتن می برد.

خاطره آیت‌الله بهجت از آیت‌الله قاضی

نایب رئیس مجلس با بیان اینکه گاهی انسان حیات انسانی ندارد اما نصیحت و موعظه نفس انسانی را حیات می‌بخشد، گفت: یکی از علل موفقیت آیت‌الله قاضی شناختن شاگردان است.

ذکری که آیت‌الله بهجت با آن مأنوس بود

وقتی به حضرت خدیجه(س) بیان می‌کنند: علت اینکه پیامبر را انتخاب کردی، چیست؟ حضرتشان بیان می‌فرمایند: ایشان رسول خداست. یعنی عاقل است و می‌داند معامله‌ای که می‌کند، معامله الهی است؛ پس خداشناس است.

ناگفته‌هایی از دیدار با سیدحسن خمینی

حجت‌الاسلام آقا‌تهرانی نماینده مجلس شورای اسلامی با حضور در برنامه این هفته «شناسنامه» پیرامون چگونگی تشکیل جبهه پایداری،انتخابات 92، گرین کارت، مواضع آیت الله مصباح و دیداربا سیدحسن خمینی سخن می‌گوید.

منظومه «آتشکده» روایتی از ماجرای عاشورا

«گریبان چاک کردن» آسمان و «سربرهنه بیرون آمدن» خورشید و تشبیه آفتاب در سرخی فلق به «سر یحیی در تشت خون» حکایت از زیرکی شاعر دارد. شاعر به طور غیر مستقیم در حال تداعی اتفاقی است که در روز عاشورا خواهد افتاد.

عالمی که ۱۰۰ سال نزد پزشک نرفت

آیت‌الله بهجت(ره) می‌گوید: علمای سابق که آن همه در علم و عمل موفق بودند و عمر با برکت داشتند و از انحراف فکری سالم بودند، در اثر خوردن غذای حلال و اجتناب از غذاهای شبهه‌ناک بوده است.

در خانه اگر کس است یک حرف بس است

آیت‌الله بهجت(ره) در نامه‌‌ای می‌نویسد: بارها گفته‌ام و بار دیگر می‌گویم کسی که بداند هر که خدا را یاد کند خدا همنشین اوست، احتیاج به هیچ وعظی ندارد. می‌داند چه باید بکند و چه باید نکند.

راه سعادت از زبان آیت‌الله بهجت

آیت‌الله بهجت می‌گوید: کوچک و بزرگ باید بدانیم که یگانه راه سعادت دنیا و آخرت، بندگی خدای بزرگ است و بندگی در ترک معصیت است در اعتقادات و عملیات. آنچه را که دانستیم عمل کنیم و در آنچه که ندانستیم توقف و احتیاط کنیم تا معلوم شود.

نقل قول تکان‌دهنده پناهیان از آیت‌الله بهجت

حجت الاسلام علیرضا پناهیان شب گذشته در دانشگاه امام صادق(ع) با بیان اینکه آیت الله بهجت سخنی گفته‌اند که من وحشت می‌کنم که آنرا جدی بگیرم و ان شاءالله برای موعظه ما گفته‌اند. ایشان می‌فرمایند: «همه ما شمر بالقوه‌ایم»، گفت: دفاع مقدس کاری کرد که نوری که در وجود خیلی‌ها بود تجلی کرد. در سختی هاست که تجلی‌های خوب از آدم‌های خوب ظاهر شود.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.