مسئولین باید برای شکم، شرف و شعور مردم تلاش کنند

انقلاب ما را از زمانی که متولد شد به ترور متهم کردند در حالی که هیچ انقلابی مانند انقلاب ما قربانی ترور نداشت. در انقلاب فرانسه نزدیک به 60 هزار نفر و در انقلاب شوروی هم چند میلیون نفر را اعدام کردند ولی در انقلاب اسلامی بعد از پیروزی تعداد تمام کسانی که طبق قانون اعدام شدند بسیار پائین بود.

خاطرات آیت‌الله خامنه‌ای از شهید بهشتی

سال‌های 54 که من از زندان آزاد شدم… تا از درِ زندان آمدم بیرون داخل خیابان، با تلفن اول با خانه آقای بهشتی تماس گرفتم. ایشان گفت تو کجایی؟ گفتم آزاد شدم! خیلی تعجب کرد چون هیچکس انتظار نداشت، خود من هم انتظار نداشتم آن وقت آزاد بشوم! فکر می‌کردم که سال‌ها در زندان خواهم ماند!

منطق اسلامی همان منطق بهشتی است

اکبر گودرزی که رئیس فرقان بود و محمود کشانی که شهید مفتح را ترور کرد، پای منبر خوئینی ها با چه عشقی به دهن ایشان نگاه می کردند و ایشان آیه “یصدون عن سبیل الله” را می خواند و به شهیدان مفتح و مطهری و باهنر و بهشتی کنایه می زد.

کتاب‌خوانی مجازی با محوریت آثار شهید بهشتی

مدیرعامل موسسه گسترش مطالعات علم دینی صدرا گفت: دومین دوره طرح حلقه‌های مجازی کتاب‌خوانی با محوریت آثار شهید بهشتی از ۲۱ تیر آغاز خواهد شد.

اصل انقلاب به خاطر این بود که حکومت در فرهنگ دخالت کند

انقلاب اسلامی مدیون شهید بهشتی است چرا که اگر او نبود، نظام جمهوری اسلامی در مقاطع بسیاری دچار مشکل می شد. بهشتی معنای واقعی اعتدال بود و اگر کسی به دنبال اعتدال حقیقی است باید آن را در وجود بهشتی جست و جو کند. علت این هم که امام پس از شهادت او گفت: بهشتی یک ملت بود، همین است.

مجموعه آثار شهید مظلوم آیت‌الله بهشتی +دانلود

به مناسبت بزرگداشت شهادت سید‌الشهدای انقلاب اسلامی آیت‌الله سیدمحمد حسینی بهشتی و ۷۲ تن از یاران انقلاب در هفتم تیرماه مجموعه آثار شهید بهشتی منتشر می‌گردد.

تصاویر کمتر دیده شده از سید‌الشهدای انقلاب

هم زمان با سی و سومین سالگرد شهادتِ سیدالشهدای جمهوری اسلامی و 72 یار وفادارش،تصاویری منتشر نشده و یا کم‌تر دیده شده از آن عزیز را منتشر نماید.

از صراحت دیروز «بهشتی» تا تردید امروز در دوراهی «جهنّم و بهشت»

کالبد شناسی محتوایی صف بندیهای دهه شصت که در شهادت شهید بهشتی به اوج رسید و همین‌طور نگاهی به جوهره صف بندیهای دهه نود اساس بحث استاد حسن رحیم‌پور ازغدی در چهلمین شماره از هفته‌نامه صوتی است.

آثار شهید بهشتی در حلقه مجازی کتابخوانی

به حول و قوه الهی تصمیم گرفته ایم تا دوره مطالعاتی آثار شهید بهشتی را آغاز نمائیم. مجموعه آثار این شهید بزرگوار، از خصوصیات متعدی برخوردار است اما شاید بتوان روانی و دلپذیری مطالب، جامع نگری و پرهیز از بخشی نگری به دین، صراحت، دقت، نکته سنجی و نیز عدم غفلت از مسایل اجتماعی جوامع اسلامی را از ویژگی های بارز این آثار دانست.

عکس: کلاس درس آیت‌الله بهشتی

کلاس های درس آیت الله شهید بهشتی در دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی (سرچشمه تهران) روز های سه‌شنبه ساعت 8 تا 10 صبح، از سال 1358 تا چند روز قبل از شهادت ایشان، برگزار می‌شد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.