برخی بانک‌ها فقط در ظاهر اسلامی هستند/ نظام بانکی به شدت ربوی شده است

یکی از مراجع تقلید، با بیان اینکه نظام بانکی به شدت ربوی شده است، گفت: متأسفانه برخی بانک‌ها فقط در ظاهر اسلامی هستند و به شدت درگیر نظام ربوی شده‌اند.

انتقاد آیت‌الله جوادی‌آملی از سود بانکی

چرا باید کشوری که زمین و منابع طبیعی فراوانی دارد، نیازمند واردات گندم باشد؛ در حالی که ما توان خودکفایی در این محصول را در کشور داریم و حتی زمانی به تولید 14 میلیون تن گندم رسیدیم و شکرگزار بودیم.

هر لحظه پاسدار حرم دل باشید

آیت الله جوادی آملی گفت: همانطور که بدن اعضای مختلفی دارد روح هم شئون و قوای فراوانی دارد، مهم‌ترین بخش روح دل است که اگر این دل سالم بود، سایر نیروهای ادراکی و تحریکی هم سالم هستند.

انتشار کتاب آیت‌الله جوادی آملی در ترکیه

کتاب «فاطمه اسوه بشر» اثر آیت‌الله جوادی آملی با ترجمه مواز پازارباشی به زبان ترکی استانبولی در ترکیه منتشر شد.

پرسشی از محضر عالم آل محمّد

آیت الله جوادی آملی نوشت: اصل انسان همان علم است اصلی که انسان باید به آن رسد چنان‌که حضرت رضا علیه السلام می‌فرماید علم گمشده مؤمن است که در باغ ولایت پنهان گشته است از اینرو باید در آن باغ گمشده اش را بیابد.

علوم انسانی بر مدار کرامت قرار دارد

آیت الله جوادی آملی گفت: تمام انسان، تن نیست و همه بهره‌های علمی را آن همایش تشخیص بیماری‌های مشترك بین انسان و دام به عهده ندارد. یک سلسله همایش ها نیز برای بررسی مشترکات فرشته و انسان لازم است.

چگونگی صورت باطنی گناه و ظلم

گناه و ظلمی که انسان می‌کند مانند آبی است که پای درخت‌های پر خار خود ریخته است. وقتی او را در قبر می‌گذارند، گویا روی تشک پر از خار و تیغ نهاده‌اند؛ اگر از این پهلو به آن پهلو بغلتد آرامشی ندارد.

شیطان دست از اضلال افراد بر نمی دارد

آیت الله جوادی آملی گفت: حضرت علی علیه السلام در آن نامه های که برای مالک اشتر مرقوم فرمود نوشته اند که شیطان هرگز دست از اضلال افراد بر نمی دارد و همیشه آماده و در حال حمله است پس اعمال را با حقیقت می سنجند.

تبیین عظمت مقام کریمهٴ اهل‌بیت

برخی از مهمترین شاخصه های وجودی و عظمت مقام کریمۀ اهل بیت علیهم السلام از سخنرانی آیت الله جوادی آملی در روز ولادت آن بانوی بزرگواربه مخاطبان عرضه می شود.

تبیین چگونگی اعطای فرزند به حضرت مریم

آیت الله جوادی آملی گفت: قرآن تصریح می‎کند جریان فرشته‎ای که بر حضرت مریم نازل شد و فرمود که من مأمورم تا فرزندی را از جانب خدا به شما عنایت کنم، در عالمی فرای عالم ماده روی داد.