مگر سگ با اربابش قهر می کند؟

خطیب جمعه با اشاره به این ادعا که اسرائیل با آمریکا قهر کرده است گفت: برای بازی کردن سر ملت حالا دیگر بازی های سیاسی هم شروع می کنند. آمریکا و اسرائیل قهر کنند؟! سگ با اربابش قهر بکند؟! این اصلا نشدنی است.

تا هوس هست، شوق لقاءالله نیست

شهید آیت‌الله دستغیب می‌گوید: «روح» تو نیز روز و شب دارد، شبش غفلت از خداست، حق و حقیقت را نمی‌بیند اما روزش یاد خداست، آن مقدار از عمرت که به یاد خدا گذراندی، روشن است.

ماجرای نبش قبر شهید دستغیب

ساعت ده بعد از ظهر دیروز مصادف با شب هفت آیت الله دستغیب قبر مطهر این شهید شکافته شد و پاره های به جا مانده از بدن ایشان که جمع آوری شده بود به بدن منضم گردید .

شهید و الگوی شهادت در قرآن

آیت‌الله‌ ری‌شهری در درس تفسیر قرآن خود با اشاره به بالاترین نعمت الهی و الگوی شهادت در قرآن کریم به بیان مطالبی در رابطه با سومین دسته نعمت‌یافتگان الهی و جایگاه شهدا در قیامت پرداخت.

منظومه «آتشکده» روایتی از ماجرای عاشورا

«گریبان چاک کردن» آسمان و «سربرهنه بیرون آمدن» خورشید و تشبیه آفتاب در سرخی فلق به «سر یحیی در تشت خون» حکایت از زیرکی شاعر دارد. شاعر به طور غیر مستقیم در حال تداعی اتفاقی است که در روز عاشورا خواهد افتاد.

آیا عطسه‌زدن نشانه صبر در انجام کارهاست

آیت‌الله دستغیب می‌گوید: این پندار غلط طوری شایع‌شده که بسیاری از مردم نام عطسه را «صبر» گذاشته‌اند و گاهی که کسی عطسه کند، می‌گوید صبر آمد و دنبال این کار نباید رفت در حالی که عطسه عقلاً و شرعاً منشأ هیچ امری نیست.

سه روحانی مشهور در زندان کمیته+تصاویر

کمتر کسی پیدا می‌شود که نام «موزه عبرت» را نشنیده باشد. ساختمانی که مخوف‌ترین زندان رژیم پهلوی بود و شاهد وحشیانه‌ترین شکنجه‌ها علیه چهره‌های انقلابی به ویژه روحانیون بوده است.