پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

خانه‌تکانی العبادی در نهادهای حکومتی

کارشناس و تحلیلگر مسائل منطقه معتقد است، پیرو انتقادهای مکرر آیت‌الله سیستانی از فساد در عراق و تأکید وی بر ضرورت مبارزه با این پدیده و لزوم شایسته‌سالاری در انتخاب مسئولان این طرح یک مطالبه عمومی با پشتوانه مرجعیت است.

ظریف با آیت‌الله سیستانی دیدار کرد

وزیر خارجه کشورمان که به عراق سفر کرده است، در شهر نجف اشرف با آیت‌الله سیستانی دیدار کرد.

پیام آیت‌الله سیستانی برای انفجار‌تروریستی کویت

مرجعیت عالی شیعیان در عراق، به خانواده‌های قربانیان انفجار روز گذشته در مسجد شیعیان کویت، تسلیت گفت.

هادی العامری: دیالی امن است

هادی العامری دبیرکل سازمان بدر در کنفرانس خبری از استان دیالی گفت: استان دیالی از امنیت برخوردار شده است و آیت الله سیستانی توصیه کرده اند که از اموال مردم محافظت شود.

بیشترین ضربه را«اهل سنت»از داعش می‌خورد

یک مجاهد عراقی گفت: تروریسم کور، امروز که از سوی غرب حمایت می‌شود، به شکل داعش متجلی می‌شود و هیچ کسی هم از فتنه آنها در امان نیست و بیشترین قشری که از داعش ضربه می‌خورد، اهل سنت است.

اهداف امریکا از تشکیل ارتش سنی در عراق

امریکا پس از اشغال عراق همواره در اندیشه ی ایجاد یک نیروی نظامی در خدمت خویش بوده است؛ پس از رخدادهای داعش، آمریکا در راستای عملیاتی کردن تجزیه عراق طرح تشکیل ارتش سنی را عرضه کرده است.

پاکستان زیر پای تروریسم

پاکستان به طور سنتی خالی از زمینه‌های درگیری‌های مذهبی است. از این رو ایجاد تفرقه‌های مذهبی با حرکت‌های افراط‌گرایانه و تروریستی بیشتر به یک بازی شبیه است.

شمخانی در عراق با چه کسانی دیدار کرد؟

علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران امروز (جمعه ) پس از ورود به عراق با آیت الله سیستانی مرجع عالی شیعه و نوری المالکی نخست وزیر عراق دیدار و گفت و گو کرد.

فرزند آیت‌الله سیستانی به مدافعان حرم پیوست

در حالی که شمار داوطلبان جنگ با داعش به 2.5 میلیون نفر رسیده،یک منبع امنیتی خبر داد که «سیدمحمدباقر سیستانی» فرزند مرجعیت عالی شیعیان در عراق در کنار داوطلبان حمایت از مرقدهای مطهر در سامرا قرار گرفته است.

آقای هاشمی! از تکفیری‌ها تبری بجویید نه از جمهوری اسلامی

بازخوانی عجیب این مطلب در روزهایی که شیعیان در تب و تاب درگیری‌های عراق و کشتار شیعیان در آن سرزمین‌ها می‌سوزند، بسیار عجیب است. خصوصاً آنکه مرجع بزرگوار مردم عراق، آیت الله سیستانی، اعلام جهاد علیه افراط‌گرایان و داعشی‌ها کرده‌اند. آیا این برخورد آیت الله سیستانی بیشتر از آن همه افراط دوران احمدی‌نژاد (به تعبیر شما) نمی‌تواند به درگیری مذهبی منجر شود؟

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.