شبکه افق راوی زندگی «اباذر زمان» می‌شود

مستند زندگی آیت‌الله طالقانی که امام خمینی(ره) او را ابوذر زمان خواندند بزودی پخش می‌شود

بوسه زندانبان بر دستان آیت‌الله طالقانی

سرتیپ اصغر کوهرنگی در سال ۱۳۴۴ به ریاست زندان قصر برگزیده شد. خانه‌ای در تجریش اجاره می‌کند که آیت‌الله طالقانی در همان محل زندگی می‌کند. اما دست تقدیر آیت‌الله طالقانی را به زندان قصر می‌فرستد. که از علاقمندان مسجد هدایت است.

چرا آیت‌الله طالقانی در حوزه علمیه نماند؟

فرزند آیت‌الله طالقانی با بیان اینکه در آن زمان که آیت‌الله طالقانی احساس نیاز کرد برای تبلیغ دین در عرصه عمومی حضور پیدا کند در علما کمتر کسی در پی حضور در عرصه عمومی جامعه بودند، گفت:‌ در آن زمان تنها برخی متدینین غیر معمم بودند در عرصه عمومی حضور پیدا می‌کردند.

انتشار تصاویری که داشتن آنها جرم بود

محمد رضا کائینی پژوهشگر تاریخ و کسی که جمع آوری این اثر را بر عهده داشته است،‌ درباره ویژگی های این اثر اظهار داشت:‌ این کتاب شامل 500 قطعه عکس تاریخی است که تقریبا تمام دوران زندگی انی عالم مجاهد را در بر می گیرد و بسیاری از آنها برای نخستین بار منتشر می شود.

عکس: سفر اعتراضی آیت الله به شمال

مرحوم حجت الاسلام و المسلمین حاج سید احمد خمینی از سوی امام خمینی(ره) به محل اقامت آیت الله در شمال کشور رفت و به اتفاق ایشان برای دیدار با امام راهی قم گشت. آیت الله طالقانی پس از ملاقات با امام طی سخنرانی پرشوری در مدرسه فیضیه، با تاکید بر رهبری بلامنازع امام همگان را به گرد آمدن پیرامون آن و دوری از تفرقه و خودسری دعوت کرد.

دختر طالقانی: دولت روحانی سیاه‌نمایی می‌کند

دختر آیت‌الله طالقانی با انتقاد از نحوه توزیع سبد کالا و بی‌سواد خواندن منتقدان توسط دولت روحانی گفت: مجلس ششمی‌ها برای انقلاب مصیبت نکشیده بودند و دلشان برای کشور نمی‌سوخت.

خاطرات خسروشاهی درباره آیت‏‌الله طالقانی منتشر شد

ویژگی ممتاز این کتاب تاریخی و خاطرات استاد خسروشاهی، حضور فعالانه استاد در غالب فعالیت‏های اسلامی و انقلابی معاصر در کشور و مُستند بودن آنهاست که بخش قابل توجهی از حوادث تاریخ معاصر و جریان نهضت اسلامی ایران را به طور دقیق و صحیح با مدرک و سند ارزیابی و تحلیل و تبیین می‏کند.

پخش یکی از برگزیده‌های جشنواره عمار از شبکه مستند

در این مستند اولین نماز جمعه که به امامت آیت الله طالقانی برگزار شد و همچنین حقایق ناگفته زندگی ایشان در آخرین سال حیات و جبهه‌گیری‌های سیاسی ایشان بازگو می‌شود.

آیت‌الله‌هایی که به خاطر انقلاب فرزندانشان را دادگاهی کردند

تاریخ انقلاب روایت‌هایی از دادگاههایی که فرزند گرفتار تیغ عدالت پدر شده است را به دست می دهد. اما روایت برخورد پدران با فرزندان تنها به اوایل انقلاب برنمی گردد. سی سال پس از انقلاب هم می‌توان چنین برخوردهایی را در بین مسئولان نظام یافت.

مهدی طالقانی: سوء‌استفاده ممنوع

مهدی طالقانی گفت: از نظر سیاسی و شخصیتی هیچ‌گونه وجه تشابهی میان آیت‌الله طالقانی و آقای هاشمی وجود ندارد و مقایسه این دو اشتباه است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.