چه کسی نام «سپاه» را انتخاب کرد؟

یادگار امام (ره) هم ماجرای جالبی را از تعدد فرماندهان گروه مختلفی که به نام سپاه فعالیت می‌کردند روایت کرده است: یادم هست که آقا یک بار فرمودند: «این سپاه چه جوری است، مگر چند تا فرمانده دارد، هر روز عده ای به اینجا می‌آبند و به عنوان فرمانده هان طراز اول سپاه با ما ملاقات می کنند» واقعا نمی شد فهمید که فرمانده سپاه چه کسی است. (مصاحبه با سید احمد خمینی؛ ک-تاریخ شفاهی ص99)

باندی که امام آنان را «فوق محارب» می‌دانست

حجت‌الاسلام رازینی یکی از چهره‌های تاثیرگذار در محاکمه باند سیدمهدی هاشمی، ناگفته‌هایی از روند محاکمه و اعدام وی را بیان کرد.

حمایت فتنه‌گران از کسی که امام(ره) به خاطر اقدامات او آرزوی مرگ کردند

در بخشی از رنجنامه حاج سیداحمد خمینی خطاب به آقای منتظری آمده است: حضرت آیت‌الله! یادتان هست در ملاقات آخر خود با امام شما نیم ساعت حرف زدید و امام سکوت کردند وقتی بلند شدید بروید امام فرمودند بیشتر حرف‌های شما درست نبود، خدا ان‌شاءالله مرا ببخشاید و مرگم را برساند.

روایتی از تاثیر پذیری آقای منتظری از اطرافیان ناسالم

مهدی هاشمی برادر داماد آقای منتظری است که طبق اعترافاتش، اقدامات تفرقه افکنانه خود در افغانستان را که منجر به مرگ هزاران شیعه این کشور شد، به مقامات جمهوری اسلامی نسبت می دهد و آقای منتظری نیز بعدها با استناد به همین موارد، از نظام جمهوری اسلامی ابراز گلایه می کند.

تابلوهاي نفيس انقلاب را نسوزانيد

مؤمني را به خشونت متهم مي كنيد كه در تمام شئون زندگيش مهر و محبت موج مي زد و هر چه نسبت به جنايتكاران فرقه هاي تروريستي و كفار سخت گير بود نسبت به مؤمنين فروتن و مهربان و با تأسي به جد بزرگوارش «اشداء علي الكفار و رحماء بينهم» بود.

چرا باند مهدی هاشمی به ترور شهید بحرینیان روی آورد؟

حمایت‌های آیت‌الله منتظری از سید مهدی هاشمی طوری بود که در همان ابتدای دستگیری وی، ایشان با نگارش نامه‌ای 9 صفحه‌ای و بیان انواع و اقسام مطالب و توجیهات گوناگون، قصد منحرف ساختن حضرت امام از این اقدام را داشت.

«مهدی هاشمی» به بازار کتاب آمد

کتاب «مهدی هاشمی» به قلم حسن ابراهیم زاده با هدف شفاف سازی فضای غبارآلود این جریان، در 11 فصل، گسست، پیوند، زندان، بازگشت، التقاط، ترور، انقلاب، انفعال، پایگاه فتنه، انشعاب، جفا و فرجام منتشر شده است.

کتاب روزشمار حوادث سال ۸۸ منتشر شد

میرحسین موسوی: ضمن حضور در مسجد ارشاد شهرری به همراه همسر خود در میان خبرنگاران از امیدواري خود برای وحدت جهت رفع مشکلان کشور سخن گفت و تاکید کرد با حضور پرشور مردم در صحنه انتخابات مشکلات احتمالی برطرف خواهد شد.

ولایت مطلقه فقیه و اشاره رهبری به کتابی از آقای منتظری

رهبر معظم انقلاب ضمن تأکید بر اطلاع قبلی‌شان از نظر ایشان به کتاب صلاه الجمعه مرحوم منتظری نیز اشاره می‌کنند که در آن کتاب نیز مرحوم منتظری به اعتقاد آیت الله بروجردی به «ولایت مطلقه فقیه» اشاره کرده‌اند.

شوالیه‌های سرگردان

جنگجویان دیروز یا به مانور تجملات پرداختند یا سیاستگذاری‌های سیاسی و اقتصادی لیبرال را پیش بردند. سال گذشته بعضی از آن‌ها پیام‌های خود را از شبکه‌هایی مانند «صدای آمریکا» و «بی بی سی» پخش کردند. شاید این شبکه‌ها را ناگهان از اتهام آمریکایی بودند بری می‌دانند!

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.