تصویر نامه هاشمی رفسنجانی به آیت‌الله جنتی درباره«نظارت»

بررسی مستندات مجمع تشخیص مصلحت نظام و شورای نگهبان نشان می‎دهد، بررسی مصوبات مجلس توسط مجمع تشخیص مصلحت نظام، از حیث انطباق یا عدم انطباق آنها با سیاستهای کلی نظام منحصر به این روزها نیست.

مگر در فتنه ۸۸ اصل نظام نشانه نبود؟!

حفظ نظام از منظر امام جزو اوجب واجبات است و باید دید آقای هاشمی در فتنه به هشدارهای بعدی خود در این باره عمل کرده‌اند؟

تلخ‌ترین خاطره عمر امام حمینی(ره)

روز گذشته آیت الله هاشمی رفسنجانی این گونه عنوان کرد که امام(ره) دو سه ماه بعد از پذیرش قطعنامه 598 به وی گفته است «جام زهر برای من شیرین شد». اما روایت صریح مرحوم سیداحمدآقا خمینی از نگاه حضرت امام(ره) به ماجرای پذیرش قطعنامه با روایت آقای هاشمی بسیار متفاوت است.

سخنان رهبری چارچوب مذاکرات را روشن کرد

اولین جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام در سال 1394 امروز به ریاست آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تشکیل و ادامه بررسی و تدوین سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه پیگیری شد.

بچه های انقلابی«هاشمی»به کجا می‌روند؟!

آقای هاشمی، بفرمایید درباره اظهارات اخیر صبیه تان خانم فائزه هاشمی رفسنجانی در دفاع از بهائیت و منافقین چه نظری دارید؟

فرمان حمله را چه کسی به اراذل و اوباش داد؟

با وجود گذشت بیش از ۵ سال از اتفاقات سال ۸۸ هنوز شاه‌کلید آشوب‌های پس از انتخابات به گواه اعتراف متهمان، از مصونیت قابل ملاحظه‌ای برخوردار بوده و از این رو پرونده فتنه ۸۸ همچنان باز است.

چرا هاشمی خواهان سفر به عربستان نیست؟

این خط رسانه‌ای هر از چند گاهی مطرح می‌شد اما حالا خبری از آن نیست. در شرایط کنونی که جنگ نفتی عربستان علیه ایران به اوج خود رسیده و نفت قیمت ۴۵ دلار را هم تجربه کرده، خبر و تحلیلی از سفر هاشمی به عربستان در میان نیست.

رجعت کور اصلاح‌طلبان به دوران دوم خرداد

صاحب‌نظران سیاسی معتقدند همایش سراسری اصلاح‌طلبان و حمایت آنان از فتنه‌گران در واقع بازگشتی به دوران پرتنش دوم خرداد است.

رفسنجانی و تصمیمات گاهی غیردینی!

سایت آقای هاشمی رفسنجانی اخیراً طی مطلبی با عنوان «مصاحبه منتشر نشده صداوسیما با آیت‌الله هاشمی» به نقل از ایشان پیرامون اسلام و فقها نوشته است:

پاسخ‌دفتر هاشمی به مصاحبه محمدخامنه‌ای

گویا کینه‌های او نسبت به شخص آیت‌الله هاشمی رفسنجانی آن‌قدر عمیق است که ابایی ندارد برای تخریب ایشان دانسته یا ندانسته اندیشه‌های امام را به آتش بکشد و بر تفکرات مدبرانه ایشان، خاکستر فریب بپاشد و بگوید که انقلاب از اساس طرح آمریکایی‌ها بود!