مصدق به آمریکا بیش از حد اعتماد کرد

موسی حقانی در سی و چهارمین نشست فیلمسازان جوان سینمای انقلاب گفت: اختلاف بین مصدق و آیت الله کاشانی یکی از حواشی کودتای ۲۸ مرداد است که توجه به بیش از حد به آن اصل کودتای آمریکا را به حاشیه برده است.

آیا حضرت‌ آیت‌الله با ترور موافقند؟

آیت‌الله کاشانی از قتل رزم‌آرا به عنوان شدید‌ترین ضربه بر پیکر استعمار یاد کرد و گفت که این عمل به نفع ملت ایران بود و آن گلوله و ضربه، عالی‌ترین و مفید‌ترین ضربه‌ای بود که بر پیکر استعمار و دشمنان ملت ایران، وارد آمد.

بی شک نخست وزیر را این مرد کشت

نواب صفوی بعد از قتل رزم‌آرا رسما اعلامیه داد که خلیل طهماسبی به وظیفه شرعی‌اش عمل کرده و اگر یک مو از سرش کم شود، دربار را کن‌فیکون می‌کنیم.

خاطرات نوه آیت‌الله کاشانی منتشر شد

«یاد باد» گوشه‌هایی از خاطرات «محمدحسن سالمی» در گفتگو با نادر رستگار و مجید تفرشی برای نخستین بار در ایران منتشر شد.

مصدق چگونه به قدرت بازگشت؟

در روز ۳۰ تیر ۱۳۳۱مردم ایران با رهبری آیت‌الله کاشانی با راهپیمایی در خیابان‌ها خواستار برکناری احمد قوام‌السلطنه و بازگشت دکتر محمد مصدق به پست نخست‌وزیری شدند.

تاریخ نهضت ملی شدن صنعت نفت از نگاهی دیگر

متاسفانه وقایع نگاری نهضت ملی شدن صنعت نفت به گونه‌ای بوده است که با مطالعه‌ی آن‌ها برخی از باورهای نادرست در ذهن‌ها به وجود آمده است و مسیر تاریخی آن را به نفع شخص یا جریان خاصی کشانده است؛ شاید روشن‌گری این دوره‌ی مهم تاریخی و پرداختن به زوایای پنهان این نهضت ملی مذهبی باعث شده است که دکتر محمد حسن سالمی قلم به دست گیرد

مروری بر زندگی و مبارزات رهبر فداییان اسلام

اما سرانجام نواب در منزل سیدحمید ذوالقدر شناسایی و دستگیر شد . محاكمه نواب و فداییان اسلام توسط دادگاه نظامی آغاز شد و سرانجام در تاریخ 25/10/1334 نواب صفوی، سیدمحمد واحدی ، خلیل طهماسبی و مظفر علی ذوالقدر به اعدام محكوم شدند تلاش همسر نواب در نجات جان ایشان به جایی نرسید حتی حضرت امام خمینی (ره) به دیدار آیت‌الله بروجردی رفت تا اقدام نماید ولی در سحرگاه 27/10/1334 نواب صفوی به همراه یارانش با چشمانی باز و در حالی كه اذان می‌گفت تیرباران شد.

درباره‌ی نظرسنجی بی‌بی‌سی فارسی

این سناریو برای آن طراحی و اجرا شده است که تلویزیون بی بی سی فارسی دستاویزی برای دمیدن در تنور تبلیغات دائمی خود به سود مصدق به دست آورد و جایگاه متزلزل او را در چشم و دل ایرانیان پابرجا ساخته و بر شیوه مداخله انگلستان در براندازی نهضت ملی ایران سرپوش گذارد.

پاسخ رهبر معظم انقلاب به تهدیدات ‌موجب عقب‌نشینی آمریکا شد

خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه باید عزت و اقتدار انقلاب را حفظ کنیم گفت: سخنان مقام معظم رهبری درپاسخ به تهدیدات غرب به گونه‌ای بیان شد که این کشورها به سرعت عقب نشستند و حرفهای خود علیه ایران را پس گرفتند و این نشان می‌دهد که ایران چه جایگاهی دارد.

آیت‏‌الله گفت: بیسواد! آدم را به دست دوستان زنده به گور می‌کنند و بعد تاریخ را خودشان می‌نویسند!

آیت‏‌الله گفت: «بیسوات! آدم زنده را، به دست دوستان نادان زنده به گور کنند و نگذارند نفس بکشد و حرف بزند که تاریخ بعدها قضاوت خواهد کرد؟ تازه تاریخ را چه کسی خواهد نوشت؟ ما یا آن‌ها؟ ماها که به این فکرها نیستیم. آن را هم همین‌ها خواهند نوشت؛ جعلیاتی بیشتر، بالاخص که خود آدم دیگر زنده نیست که لااقل دفاعی بکند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.