حق ملاقات با وکیل در قانون

مطابق ماده ۴۸ قانون جدید آئین دادرسی کیفری، با شروع تحت نظر قرار گرفتن، متهم می‌تواند تقاضای حضور وکیل کند، اما در جرائم سازمان یافته و یا جرائم علیه امنیت داخلی یا خارجی کشور، متهم تا یک هفته پس از شروع تحت نظر قرارگرفتن، امکان ملاقات با وکیل را ندارد.

دانلود: قانون آیین دادرسی کیفری همراه با اصلاحات۹۴

در پی اصلاح قانون آیین دادرسی کیفری در روزهای گذشته تریبون مستضعفین نسخه نهایی همراه با آخرین اصلاحات را جهت بهره برداری علاقه مندان منتشر می‌کند.

طرح اصلاح قانون آیین دادرسی کیفری تأیید شد

شورای نگهبان طرح اصلاح قانون آیین دادرسی کیفری را با توجه به اصلاحات انجام‌شده مغایر با موازین شرع و قانون اساسی ندانست

خبرنگاران تماشاگر یک محاکمه علنی

من تا قبل این فکر می کردم دادگاه علنی یعنی افکار عمومی این حق را خواهند داشت که در جریان وقایع جلسه ی دادگاه قرار بگیرند؛ امروز اما متوجه شدم، منظورشان از علنی بودن دادگاه این است که اجازه می دهند غیر متهم و شاکی ها و هیات منصفه، آدم‌های دیگری نیز در دادگاه حضور داشته باشند و جریان دادگاه را مستقیم پیگیری کنند؛ البته بی موبایل، بی تبلت، بی ریکوردر، بی کاغذ و بی قلم!

حذف نظام دادسرایی اشتباه بود

معاون سازمان قضایی نیروهای مسلح با بیان اینکه با تصویب و اجرای قانون آیین دادرسی کیفری جدید نظام قضایی ما به وضعیت پیشین، باز می گردد، گفت: ضرورت تدوین این قانون خلائی بود که با تغییر در نظام دادسرایی ایجاد شده بود.

طرح اصلاح آیین دادرسی کیفری نهایی شد

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر دادگستری از پایان بررسی طرح اصلاح قانون آیین دادرسی کیفری جدید در کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی خبر داد.

شوراي نگهبان قانون مجازات‌اسلامي را تایید كرد

كار بررسي لايحه مجازات اسلامي از نظر شوراي نگهبان تمام شده و به زودي براي ابلاغ از سوي شوراي نگهبان به رياست مجلس ارجاع مي شود.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.