نتایج کنکور 94 اعلام شد

رییس سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج آزمون سراسری سال 94 خبر داد.

شیوه پذیرش دکتری تغییر کرد

برای ورود به دوره دکتری دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی دولتی آیین نامه ای تدوین شده است که در واقع شیوه پذیرش و سنجش دانشجو در این مقطع مورد بازنگری قرار گرفت.

کنکور ارشد یک هفته به تعویق افتاد

آزمون کارشناسی‌ارشد سال ۱۳۹۳ به ترتیب طی روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه ۲۳، ۲۴ و ۲۵ بهمن‌ماه در کشور برگزار می‌شود.

آنچه درباره مصاحبه دکتری باید بدانید

اینکه بگوییم 70 درصد نمره مصاحبه تنها برای مصاحبه حضوری است غلط است. چرا که برای این 70 درصد مجموع سوابق علمی شامل سوابق آموزشی، سوابق پژوهشی و مصاحبه حضوری در دانشگاه درنظر گرفته شده است.

تصمیمات جدید درباره کنکور

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به چهار مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو، در خصوص تفکیک برگزاری کنکور دانشگاه آزاد و دولتی، گفت: برگزاری تعدد آزمون‌ها تصویب شد، اما مسئولیت برگزاری آزمون‌ها سازمان سنجش است.

دو تغییر در آزمون دکترای امسال

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به مهمترین تغییرات در کنکور نیمه متمرکز دکتری سال 93 گفت: با توجه به تغییرات اجرایی که در زمینه کنکور دکتری به سازمان سنجش ابلاغ شده است، آزمون تنها در یک نوبت صبح در روز 16 اسفندماه 92 برگزار می شود.

2 رئیس دانشگاه تصمیم گیرنده درباره کنکور

رئیس سازمان سنجش از تازه ترین تصمیمات برای برگزاری کنکور 94 خبر داد و به برخی جزئیات تشکیل شورای سنجش و پذیرش دانشجو اشاره کرد.

تمام آنچه‌که در مورد آزمون ارشد 93 باید بدانید

رییس سازمان سنجش با اعلام آغاز ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد 93 دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در آبان ماه، به تغییرات این دوره از آزمون کارشناسی ارشد اشاره کرد.

جدیدترین تصمیمات برای آزمون دکترا

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از تازه ترین تصمیمات وزارت علوم در خصوص آزمونهای دکتری 93 و 94 خبر داد و اعلام کرد که آزمون دکتری سال 93 بدون هیچ تغییری و همانند سال جاری برگزار می شود.

نتایج کنکور پنج‌شنبه اعلام می‌شود

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: اعلام نتایج نهایی آزمون سراسری سال ۹۲ زودتر از موعد مقرر شده در ۲۱ شهریورماه امکان ندارد.