واکاوی ادبیات داستانی ایران در ایتالیا

غلامرضا امامی در پنجمین گردهم آیی هنرمندان در موسسه تماشاگه راز درباره وضعیت فعلی ادبیات ایران در ایتالیا سخنرانی می‌کند.

جلسات قصه‌نویسی مسجد جوادالائمه(ع) احیاء شد

جلسات قصه‌نویسی مسجد جواد الائمه (ع) پس از دو دهه احیاء و به صورت یک هفته در میان برگزار می‌شود.

وصیت‌نامه ادبی مرحوم فردی

ابراهیم زاهدی مطلق گفت: امیر‌حسین فردی می‌گفت وصیت‌نامه ادبی من سرمقاله دوازدهمین کتاب جشنواره شهید غنی‌پور است.

کلت 45» در یزد نقد و بررسی می‌شود

kشر آرما و حوزهٔ هنری یزد در برنامه‌ای مشترک، اولین اثر حسام‌الدینِ مطهری را به نقد و بررسی می‌گذارند. ابراهیم زاهدی مطلق –روزنامه‌نگار- محمد قاسمی‌پور –کارشناس کتاب- و حسام‌الدینِ مطهری از میهمانان این نشستِ ادبی در حوزهٔ هنری یزد خواهند بود.

امیرخانی: «کلت۴۵» رمان انقلاب نیست، رمان امروز است

شاید اگر منتقدی معمولی این کتاب را بخواند، آن را فاقدِ تکنیکِ پیچیدهٔ داستانی بداند، اما درون‌گویی‌هایِ شخصیت‌ها تکنیکی‌ست که نویسنده ناخودآگاه برای نشان دادنِ نفاقِ درونِ آن‌ها استفاده کرده و به نظرم یک کشف از طرفِ نویسنده است.

رونمایی از «کلت۴۵»با حضور امیرخانی و زاهدی مطلق

کلت ۴۵ داستان زندگی خانواده‌ای متوسط در دهه پنجاهِ شمسی ا‌ست که تحتِ تأثیرِ وقایعِ سیاسی دچار مشکلات جدی می‌شود. پیش از این رمانِ حسام‌الدین مطهری توانسته بود به فهرست نهایی داوری جایزه داستان انقلاب راه یابد.

نويسنده مُرد تا كتابش از غربت دربيايد

حالا نزديك شش ماه بعد از مرگ و از غربت درآمدن گلابدره‌اي كتاب ناب او هم از غربت درآمد. ديروز مراسم رونمايي از چاپ جديد «لحظه‌هاي انقلاب» در بنياد ادبيات داستاني برگزار شد تا اين روايت دست اول از انقلاب در دسترش كتاب‌خوان‌ها قرار گيرد.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.