کشور هزینه بی‌اطلاعی دولت از تجارت را می‌دهد/ رفتار منفعلانه در مقابل فعالان اقتصادی

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: دولت برنامه‌ای برای رصد فردی که اظهار خلاف واقع انجام داده ندارد و کشور هزینه این بی‌اطلاعی دولت را می‌پردازد.

شورای نگهبان، وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه پاسخ دهند!

امام سه بار می‌گویند اقشار متوسط به بالا حق ندارند مسئول جمهوری اسلامی باشند. از شورای نگهبان، وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه و هیئت‌های عالی گزینش سؤال می‌کنم با چه منطقی اجازه می‌دهید برخلاف حرف امام چنین افرادی در جمهوری اسلامی به مسئولیت برسند؟ مردم فشار را حاضرند تحمل کنند ولی تبعیض را نه.

سازمان توسعه و تجارت یا خانه تیمی واردات!

کمیته‌ دانشجویی پیگیری مفاسد اقتصادی واردات‌محوری و خام‌فروشی را مانع اصلی تحقق اقتصاد مقاومتی و استقلال، در شرایط جنگ اقتصادی دانسته و به همین دلیل از مسئولان خواستار رسیدگی و تحقق مطالباتی نظیر خارج کردن سرمایهٔ ملت از جیب واردات‌چی‌ها و خام‌فروشان، جلوگیری از رانت‌خواران این عرصه‌ها و بالا بردن هزینه سوداگری در آن‌ها، اتکا به تولید داخل و اولویت‌ها، مقدم بر واردات کالای لوکس برای طبقه‌ مرفه و عدم روزمرگی بی‌برنامگی وزارت صنعت برای توسعه صنعتی کشور شد.

رمزگشایی از آقازادگان پشت در اتاق‎بازرگانی

شاید بررسی سوابق فعالیت‎ اقتصادی سایر آقازاده‎ها، برادرزاده‎ها، دامادها و برادران مسئولان ارشد دولتی که این روزها به عنوان فعالین موفق و جوان اقتصادی خود را در رسانه‎ها پرزنت کرده و برای رسیدن به اتاق بازرگانی در تلاش هستند‎، این معما را بیشتر از پیش روشن کند که این جوانان مستعد چگونه در عرض چند سال و بدون اینکه پدران آنها به دلیل کارمندی دولت، سرمایه‎ای آنچنان در حد تجارت‎های میلیاردی در اختیارشان قرار داده باشد، به فعالینی اینچنین موفق در عرصه اقتصاد کشور مبدل شده‎اند!؟

آقازاده‌های دولت در صف ورود به اتاق‌بازرگانی

لیست کاندیداهای اتاق تهران نشان می دهد، تعدادی از فرزندان مقامات سیاسی کشور به جمع کاندیداهای اتاق تهران پیوسته اند.

راه برون‌رفت از تحریم‌ها رونق اقتصادی است

دادستان کل کشور با تأکید بر اینکه تصدی‌گری دولت نسبت به بخش اقتصادی باید کاهش پیدا کند، گفت: ما در سال‌های گذشته تجربه خوبی از تصدی‌گری دولت در بخش اقتصادی نداشته‌ایم.

تورم مقررات، سم مهلک اقتصاد ایران

رئیس اتاق بازرگانی ایران، تورم مقررات را سم مهلک اقتصاد ایران دانست و گفت: افرادی که فعالیت غیررسمی را در سایه مقررات غیرشفاف آغاز کرده‌اند، فرار مالیاتی داشته و باید به دام دولت افتند.

خرده‌فروشان در تقلای تغییر شغل

علی‌رغم اعلام خروج اقتصاد از رکود با رشد ۴درصدی اقتصاد از سوی دولت، بازار خرده‌فروشان و سوپرمارکت‌ها به‌شدت کساد است و عدم‌تناسب دخل و خرج، آنها را به فکر تغییر شغل انداخته است.

ناگفته‌های دیدار عسگراولادی با موسوی

رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران با بیان اینکه همه شجاعت و جسارت پذیرفتن خطرات اجرای طرح هدفمندی را در دولت هاشمی نداشتند، گفت: در سال 72 بانک مرکزی در بدترین وضع بود.

ابلاغ خرید ارز صادراتی تجار ایرانی با نرخ آزاد

رئیس سازمان توسعه تجارت گفت: روز گذشته جهانگیری به بانک مرکزی دستور داد که تجار ایرانی در هر کشوری که بانک ایرانی وجود دارد، ارز خود را تحویل دهند و معادل آن را به نرخ ارز آزاد در کشور تحویل بگیرند و این از دیروز ابلاع شده است.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.