پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

سرنوشت مبهم «نیروی مشترک عربی»

لغو ناگهانی نشست وزیران دفاع و خارجه کشورهای عضو اتحادیه عرب که قرار بود در مورد تشکیل نیروی مشترک عربی نشستی را برگزار کنند، سوالاتی را درباره سرنوشت مبهم تشکیل نیروی مشترک عربی ایجاد کرده است.

اختلاف قطر و اتحادیه عرب درباره ترکیه

وزارت خارجه قطر با اظهارات دبیرکل اتحادیه عرب درباره محکوم کردن حملات ترکیه به شمال عراق به صورت محتاطانه برخورد کرد.

تغییر رویکرد دولت های عرب در مقابل سوریه

سوریه در آستانه بازیابی قدرت دیپلماتیک خویش است؛ به یمن تفوق دولت سوریه در میدان نبرد نظامی اینک برتری این دولت در میدان دیپلماتیک نیز آشکار شده است. این برتری باعث تغییر تدریجی نگاه دولتهای عربی و غربی شده است.

سکوت شرم‌آور اتحادیه عرب در قبال بحرین

فعال سیاسی بحرین ضمن محکوم کردن سکوت اتحادیه عرب و متحدان آن در قبال سرکوب اعتراضات ملت بحرین و هتک حرمت به ناموس و مقدسات آنها تاکید کرد: عزم ملت بحرین برای سرنگونی آل خلیفه استوارتر شده است.

فراخوان حماس برای دفاع از مسجد‌الاقصی

جنبش حماس اقشار مختلف ملت فلسطین در کرانه باختری، قدس و باریکه غزه و نیز فلسطینیان ساکن اراضی اشغالی سال 48 فلسطین را به بسیج عمومی و وفاداری به عهد و پیمان خود با ملت و قدس و مسجد الاقصی برای دفاع از این مسجد فرا می خواند

اجلاس آتی اتحادیه عرب در تل آویو

ارتشهای غربی وارد بغداد شدند. به غزه و لبنان جنگ تحمیل شد. سودان تجزیه شد. ارتش اتیوپی با عنوان “ارتش ابرهه حبشی” وارد سومالی شد و ارتش فرانسه مالی را به اشغال خود در آورد. سعودی صعده یمن را نابود کرد و زین العابدین وعلی عبدالله صالح را فراری داد. امیر قطر استعفا داد و سوریه در خون خود غرق شد…

عراق اسناد حمایت عربستان از تروریسم را منتشر کرد

دولت عراق اسناد و مدارک مربوط به دست داشتن عربستان سعودی در جنایتهای تروریستی در عراق را منتشر کرد.

دبیر کل اتحادیه عرب استعفا کرد

منابع خبری روسیه از استعفای نبیل العربی از مقام دبیر کل اتحادیه عرب خبر دادند.

اتحادیه عرب

و امروز همگان می‌دانند که چون کار به استخوان الباقی اتحادیه بیست و پنج نفری رسیده است، نقاب‌ها را از صورت برداشته‌اند و به آشکار جان و مال و آبروی عرب را فدای حفظ اسرائیل و مدام برای شکستن خط اول مقاومت، مسلمان‌کشی می‌کنند لیکن آن‌چه به ما آموخته‌اند این است که الْعَاقِبَةَ لِلْمُتَّقِينَ.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.