یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹

راهنمای اجاره کردن خانه

قبل از هر کاری باید با موجر قبلی خود موضوع تخلیه را در میان بگذارید تا مالک پول ودیعه شما را آماده کند. معمولا یک ماه قبل از اتمام موعد قرار داد باید تصمیم خود را با مالک در میان بگذارید.

خواب تابستانی اجاره‌بها + قیمت‌ها

نرخ اجاره در فصل تابستان که پرتحرک‌ترین فصل نقل و انتقالات بخش مسکن محسوب می‌شود، امسال نوسان چندانی نداشت و برخلاف سال‌های گذشته با آرامش همراه بود.

چرا قیمت اجاره بها افزایش یافته است

قبلا با افزایش قیمت ملک، مالکین سود لازم را می‌بردند ولی امروز چون قیمت‌ها افزایش پیدا نمی‌کند، اجاره را بالا می‌برند که البته اجاره بها نیز باید متناسب با قدرت اقتصادی مردم باشد.

رهن کامل در بازار اجاره بها نایاب شد

این روزها بازار خانه‌های خالی بسیار پررونق شده واز سوی دیگر کاهش نرخ سود بانکی زمینه ساز نایاب شدن رهن کامل واحدهای مسکونی شده است.

قیمت سوئیت مبله در تهران

در سطح شهر تهران سوئیت‌هایی از ۱۶ تا ۴۰ متر اجاره داده می‌شود که به نسبت متراژ، گران‌تر از سایر مسکن‌ها در همان منطقه هستند.

نیمی از مستاجران کشور ساکن تهران‌اند

طبق گزارش مرکز ملی آمار، اجاره بها در این دوره نسبت به نیمه دوم سال 1392، 9.7 درصد و تعداد اجاره نشینان 24.7 درصد افزایش داشته است.

اینفوگرافی: چند درصد ایرانی‌ها مستأجرند؟

برای دیدن تصویر در اندازه بزرگ کلیک کنید

آنچه دولت باید برای کنترل بازار اجاره انجام دهد

سیاست کنترل اجاره‌بها و جلوگیری از افزایش قیمت با دستور دولت‌های ملی یا محلی سیاستی است که در دنیا تجربه شده است و بسیاری از کشورهای اروپایی از جمله آلمان، هلند، کشورهای اسکاندیناوی و … که درصد بالایی از سکونت خانوارها به صورت اجاره‌ای است از این سیاست پیروی می‌کنند.

جزییات کاهش اجاره بهای مسکن

طي هفته‌هاي اخير جو رواني ناشي از کاهش قيمت طلا و سکه قيمت اجاره و رهن را هم کاهش داد.

باز هم روایت شمال شهری‌ها و جنوب‌شهری ها!

در هیاهوی «ندارم‌ها» و «چه کنم‌ها»، ایرانیان سربلندی! هستند که نه تنها خانه‌های مجلل دارند، بلکه حاضرند برای برگزاری یک شب میهمانی یا یک محفل خصوصی مبالغ گزافی را صرف اجاره بهای خانه در شمال شهر کنند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.