دوران لمپنیسم دوران اصلاحات گذشته است

اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در بیانیه‌ای ضمن انتقاد از صدور مجوز برای سخنرانی‌های التهاب آفرین در دانشگاه‌ها اعلام کرد: حرکاتی که متاسفانه از سوی اتاق‌های فکر احزاب سیاسی و اجرایی شدن سیاست‌های ابلاغی توسط شاخه‌های جوانان ایشان و تشکل‌های دولتی ساخته جدید باعث گردیده است، هدایت فضای دانشگاه را به سمت ملتهب شدن پیش می‌برد و صدور مجوزهای مسئله دار و برنامه‌ریزی شدن در چندین استان از جمله استان فارس این تئوری طراحی شده را آشکار می نماید.

نقش ارتش در نظام و صحنه سیاسی پاکستان

ارتش، نیروهای اسلام‌گرا و احزاب سیاسی، سه بازیگر اصلی صحنه سیاست پاکستان به شمار می‌روند و در این میان فرمانده ارتش، رئیس جمهور و نخست‌وزیر از استوانه‌های تعیین کننده قدرت در پاکستان بوده‌اند.

چشم اندازی بر انتخابات 2015 انگلیس

مردم از سیاست و سیاستمداران انگلیسی خسته شده اند. یک چیزی در روند دموکراسی این کشور، شکسته است اما احزاب بزرگ سیاسی، صدای آن را نشنیده اند.

دور جدید مبارزه با تروریسم در پاکستان

نخست وزیر پاکستان گفت: اجازه نمی‌دهیم شبه نظامیان بیش از این در پاکستان جولان دهند و از خاک این کشور برای آسیب رساندن به سایر کشورها استفاده کنند.

دانشجو: دانشگاه سکوی تبلیغاتی افراد و احزاب نیست

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص نحوه برگزاری آزمون دکتری ۹۲، گفت: وزن مرحله کتبی آزمون دکتری احتمالا امسال افزایش می‌یابد و همچنین آزمون تخصصی‌تر از سال گذشته برگزار می‌شود.

الاغ‌های دموکرات و فیل‌های جمهوریخواه

«الاغ» و «فیل» به ترتیب نماد دو حزب دموکرات و جمهوریخواه هستند که وجه تسمیه آنها از ابتدا، با کنایه سیاسی همراه بوده، اما هواداران این دو حزب بعدها با زیرکی از این واژه‌ها به نفع خود بهره‌برداری کردند.

عبدخدایی: تفکر تشکیلاتی رمز ماندگاری شیعه بوده است

مذهب تشیع آمیخته با ایجاد حکومت است و به تعبیر مرحوم مدرس، سیاست ما عین دیانت ماست و تا زمانی که بین این اعتقادات و اعتقاد به تحزب همخوانی ایجاد نشود، احزاب شکل نخواهند گرفت.

بی‌ثباتی سیاسی را بی‌سوادان دامن می‌زنند

عضو هیات مدیره انجمن روزنامه نگاران مسلمان یکی از آسیب‌های موجود در میان بخشی از فعالان به اصطلاح حزبی را بیسوادی و کم سوادی سیاسی در میان رهبران گروهها دانست.

اردوغان به «بنزین سبز» روی می‌آورد

نخست وزیر ترکیه در اقدامی جدید اعلام کرد که سن افرادی که می‌توانند نامزد نمایندگی مجلس شوند باید کاهش یافته و افراد ۱۸ ساله بتوانند در این رقابت شرکت کنند.

خانه احزاب الگوی مطلوب تحزب انقلابی نیست

نگاه ما درباره احزاب منطبق با الگوی فعلی و آنچه که در خانه احزاب پیگیری می‌شد نیست چراکه تحزب در کشور باید سهم انگیزه های انقلابی را بالا ببرد.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.