رد پای اسلام آمریکایی؛ از صنعا تا منا

بخش مهمی از جهان اسلام، درگیر مسائل بغرنج و خسارت باری شده است… در همه‌ی این مسائل، به‌نوعی شاهد نقش‌آفرینی دولت‌هایی در پوستین اسلام هستیم که متفقاً در جهت تقویت برنامه‌ریزی آمریکا و هم‌پیمانانش حرکت می‌کنند.

«همچنان آوینی» در تبریز برگزار می‌شود

دفتر مطالعات جبهه‌ فرهنگی انقلاب اسلامی آذربایجان‌شرقی، به همین مناسبت، ویژه‌برنامه‌ی «همچنان آوینی» را با محوریت بررسی اندیشه‌های آن شهید در حوزه‌ی فرهنگ و هنر، انقلاب اسلامی و جهان معاصر برگزار می‌کند. در این ویژه‌برنامه، دکتر احمدرضا بیضایی به این پرسش از منظر شهید آوینی پاسخ می‌دهد: «کدام انقلاب اسلامی؟» و آقای اسفندیار وکیلی هروی به واکاوی مفهوم «هنر» در آرای آن شهید می‌پردازد.

نبرد شام، مطلع تحقق وعده آخرالزمانی ظهور است

خط مقدم نبرد بین حق (جبهه مقاومت) و باطل در شام است. تمام دنیا جمع شده‌اند؛ تمام استکبار، کفار، صهیونیست‌ها، مدعیان اسلام آمریکایی، وهابیون آدمکش بی‌شرف، همه و همه جبهه واحدی تشکیل داده‌اند و هدفشان شکست اسلام حقیقی و عاشورایی، رهبری ایران و هدفشان شکست نهضت زمینه‌سازان ظهور است و بس.

کلنا عباسک یا زینب

همه چیز در خانه عادی است. پذیرایی همسرش، بازی دختر دو ساله‌اش، بساط چایی، شام روی گاز، تلویزیون روشن، پتوهای ساده‌ای که کنار دیوار پهن هستند و خود محمودرضا، چهره همیشه آرامش، همه چیز مثل همیشه توی این خانه معمولی، معمولی و عادی است و سر جای خودش. هیچ علامتی از خبر خاصی به چشم نمی‌خورد.

«مرگ بر آمریکا»، عهد ما با امام خمینی (ره)

شعار «مرگ بر آمریکا» را حضرت روح الله (ره) در دهان ما گذاشته و راه ما از راه آنها که بعد از او «بعض نسبت‌های بی‌واقعیت» به او می‌دهند جداست. همینطور، «خط امام» از خط آنها که «مرگ بر آمریکا» ندارند جداست. ما این جمله امام خمینی (ره) را که «تا شرک و کفر هست مبارزه هست و تا مبارزه هست ما هستیم» به هیچ خوابی از هیچکس نخواهیم فروخت…

دستاورد انقلاب اسلامی، پرورش چنین انسان‌هایی است

«فنا» برای بسیجی، در مرگ آگاهی و شهادت طلبی و مواجهه مردانه با مرگ در میدان جنگ است که بدست می‌آید و حق است سید شهیدان اهل قلم بگوید اگر انقلاب اسلامی هیچ دستاوردی جز پرورش انسان‌هایی این چنین نداشت، باز هم می‌ارزید تا حزب‌الله جان و سر خویش را فدای حفظ آن کند.