عکس: مجیدی و درویش در تشییع شهدا

حضور دو کارگردان مشهور سینمای ایران، حاشیه جالب توجه امروز تشییع شهدا در حوزه هنری بود.

عید فطر اکران فیلم «رستاخیز» درویش

فیلم سینمایی «رستاخیز» ساخته احمدرضا درویش عید سعید فطر اکران می‌شود.

از سیمرغ‌داران سال قبل چه خبر؟

هنرمندانی که سال گذشته سیمرغ‌های جشنواره سی‌ودوم فیلم فجر را به خانه بردند، امسال وضعیت کاملا متفاوتی دارند؛ بعضی از آن‌ها جزو پرکارترین‌های جشنواره سی‌وسوم هستند و بعضی جزو غایبان بزرگ جشنواره امسال.

«رستاخیر» اکران عمومی می‌شود

حجت الله ایوبی با اشاره به حل شدن مشکلات فیلم سینمایی «رستاخیز» به کارگردانی احمدرضا درویش از آمادگی برای اکران این فیلم سینمایی خبر داد.

نامه سینماگران‌نامی به رهبر انقلاب

19 سینماگر عرصه دفاع مقدس در نامه‌ای به مقام معظم رهبری خواستار توجه جدی‌تر به این عرصه شدند.

«رستاخیز» مجوز اکران گرفت

نمایش چهره برخی معصومین و همچنین نوع روایت تاریخی فیلم باعث شد در زمان نمایش در جشنواره با انتقادهایی روبه رو شود و همین امر اکران آن را با فراز و فرود همراه کرد.

اظهارات عجیب خاتمی درباره‌ی فیلم «رستاخیز»

صحنه‌ها بسیار خوب درآمده بود و من که در این 60 سال همیشه تعزیه‌خوانی دیده‌ام و بسیار با این گفته‌ها و روایت‌ها مانوس هستم فکر می‌کنم آنچه بیان شد انطباق بسیاری با اصل ماجرا داشت و زحمت زیادی برای همه چیز کشیده شده بود. فکر می‌کنم بهتر از این نمی‌شد، فیلم دیگری ساخت.

چرا «ملک سلیمان» توانست ولی «رستاخیز» نه؟

چه بخواهیم و چه نخواهیم عاشورا نیز با نبرد گره خورده است، هر چند مهمترین جنبه آن نیست اما هم به لحاظ حماسی و هم به لحاظ سینمایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است، شاید اگر همین یک فاکتور در فیلم درویش بود می توانست فیلم را از سقوط نجات دهد اما اجرایی ضعیف باعث شد تا با اتفاقی خاص در فیلم رو برو نشویم. شاید بهتر بود به جای آهنگساز اسکاری از شخصی جهت ارتقای صحنه‌های نبرد استفاده می‌کرد.

دوانی: راه فیلمسازی درباره ائمه را نبندیم

در بسیاری موارد دیده شده که این چهره ها بعدا در نقش های منفی بازی می کنند و این باعث می شود نظر اولیه نسبت به آنها تغییر کند. حتی خود من به شدت بعد از دیدن عکس یکی از بازیگران سریال «مختارنامه» که نقش اش را به خوبی ایفا کرده بود، روی یکی از مجلات زرد که تصویر ناهنجاری داشت احساساتم جریحه دار شد.

چرا «رستاخیز» فیلم خوبی نیست؟

استفاده از بازیگران طنزپرداز در این فیلم آنچنان غیر منطقی نمی نمایاند که بازی پوریا پورسرخ در نقش فرزند «عمر بن سعد» مضحک جلوه می کند. پور سرخ در این فیلم آنقدر مضحک ظاهر می شود و سعی دارد تن صدای خود را همچون یک فرد قلدور بم سازد که گویی در حالت طنز ادای چنین فردی را در می آورد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.