«مشق خون» در سالگرد شهید شهریاری+نماهنگ

در دهمین سالگرد شهادت دکتر مجید شهریاری، دانشمند هسته‌ای، نماهنگ «مشق خون» با خوانندگی حجت اشرف‌زاده دسترس مخاطبان قرار گرفت.

خاطرات خالق آمریکا ننگ به نیرنگ تو منتشر می‌شود

از اولین کارهایی که او انجام داده موسیقی قطعه مشهوری بود با عنوان «بانگ آزادی» که اوایل انقلاب قبل از اینکه اولین سرود ملی جمهوری اسلامی ساخته شود، کسانی در سطوح عالی نظام دنبال این بودند که این سرود را به عنوان سرود ملی انتخاب کنند که چون خود استاد به دلیل طولانی بودن مخالف بودند، نشد.

دو بهانه برای قدرشناسی مقام هنر و هنرمند

باید موسیقی متعهد را به سبد فرهنگی مردم باز گردانیم و این نیل جز با قدرشناسی اساتید برجسته این مسیر ممکن نیست. عرصه نوپای موسیقی جوان انقلاب بسیار نیازمند حمایت، توزیع و نقدمنصفانه است.

مستند سرود آمریکا ننگ به نیرنگ تو، ساخته شد

یکی از آثار بی‌مثال تاریخ هنر انقلاب اسلامی، سرود «امریکا، ننگ به نیرنگ تو» است که هنوز هم زنده و جریان ساز است. این سرود مهم و راهبردی، اگرچه در واکنش به نیرنگ‌بازی‌های مداوم امریکا در سال‌های نخست انقلاب ساخته شد، اما شعر، ملودی و اجرای بی‌نظیرش، آن را به ورد عمومی ملت ایران تبدیل کرد.

اکران «نبرد خلیج فارس» و «بابا خون داد» در سینما فلسطین

انیمیشن «نبرد خلیج» ماجرای درگیری جنگنده های ایرانی به فرماندهی شهید بابایی با ناوگان هوایی عربستان سعودی بر فراز خلیج فارس در سال ۱۳۶۳ است که به کارگردانی فرهاد عظیما تولید شده است. نماهنگ «باباخون داد»‌ نیز با آهنگ سازی احمدعلی راغب، آهنگساز متعهد جبهه انقلاب در بخش نماهنگ سومین جشنواره مردمی فیلم عمار شرکت دارد.

صوت: مشق خون به یاد شهید دکتر شهریاری

شاعر آن میلاد عرفان‌پور و جواد اسلامی است و آهنگسازی آن را احمدعلی راغب بر عهده داشته است. تنظیم مشق خون بر عهده محمدرضا عقیلی بوده است و خواننده این اثر حجت اشرف‌زاده است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.