جریان ترجمه ادبی ما بیماراست

در حالی که مدیر نشر شمع و مه از حضور مبتدیانه فعلی ایران در نمایشگاه‌های بین‌المللی کتاب گله‌مند است، احمد دهقان نویسنده دفاع مقدس می‌گوید که نوع نگاه حمایتی دولت به ترجمه باید تغییر کند.

ویژه‌نامه هفتمین جایزه ادبی جلال منتشر شد

ویژه نامه هفتمین جایزه ادبی جلال آل احمد با خرده روایت‌هایی از مرحوم گلابدره‌ای منتشر شد.

داستان دیگری از احمد دهقان در آستانه چاپ

احمد دهقان داستان دیگری برای گروه نوجوان نوشت. این اثر که قرار است با نام «بچه‌های تپه سوم» به چاپ برسد، روایتی جدید از این نویسنده درباره جنگ تحمیلی است.

توصیه‌های نویسنده معروف به نویسندگان جوان

اگر به داستان‌نویسی علاقه ندارید وارد این حوزه نشوید، حمایت از هنرمندان و نویسندگان در کشور ما کار زشتی است در حالیکه کشورهای غربی از این مقوله استقبال می‌کند. ما شاید به این دلیل که سابقه تمدنی قدیمی داریم از این نوع کارها صرف‌نظر می‌کنیم به همین دلیل ورود به عرصه هنر و ادبیات کار دشواری می‌شود. با توجه به این شرایط به همه شما توصیه می‌کنم که اگر علاقه‌ای برای حضور در این عرصه ندارید وارد نشوید.

پیشنهادات نوروزی قزلی برای کتابخوانی

جوانتر که بودم هر وقت نزدیک نوروز می شدیم برای خودم یک لیست بلند بالا از کتاب ردیف می کردم که بخوانم. فکر می کردم این دو سه هفته غنیمت زمانی زندگی ما ایرانی هاست که باید به نفع کتابخوانی مصادره اش کنم. از طرز فکر خودم خوشم می آمد ولی هیچ وقت موفق نبودم. شلوغی عید و تنبلی و برنامه های اجباری و … مهمتر از همه اینکه جو می گرفتمان و در محاسبات ساده اشتباه می کردیم. معلوم است در 13-14 روز نمی شود 10-12 کتاب حدود سیصد صفحه ای را خواند!

احمد دهقان بار دیگر جنگ را روایت می‌کند

احمد دهقان نويسنده‌اي جنگ‌ديده است و از رهگذر تجربه‌ي جنگ به خلق داستان‌هايي در اين زمينه دست مي‌زند و همواره سعي بر خلق آدم‌هاي واقعي و ضدكليشه دارد. او تأكيد دارد، در اين رمان هم همين كار را كرده است.

برنامه حضور چهره‌های شاخص در نمایشگاه کتاب

انتشارات نیستان برنامه حضور برخی چهره‌ها و نویسندگان معروف را در غرفه خود در نمایشگاه کتاب بیست و چهارم اعلام نموده است.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.