استراتژی پنهان غرب در افغانستان

آغاز و تداوم ترورهای زنجیره‎ای و سازمان‌یافته رهبران افغان‎ها طی ۱۳ سال گذشته مطابق با منافع غربی‌ها سبب شد آنان بدون هیچ واهمه‌ و مخالفتی در افغانستان برنامه تداوم حضور در این کشور و منطقه را پیش ببرند.

شیر دره پنجشیر که بود؟

احمد شاه مسعود یکی از بزرگترین فرماندهان افغانستان به شمار می‌رود که در مبارزه علیه استعمار شوروی و همچنین افراط‌گرایی طالبان ایستادگی بسیاری کرد و به شیر دره پنجشیر معروف شد.

شعر، فیلم، عکس و یادداشت‌هایی به مناسبت سالگرد حمله آمریکا به افغانستان

از تصاویر شهید احمدشاه مسعود تا شهید ربانی / از روایت شعری محمدکاظم کاظمی درباره هموطنان افغانی‌ش تا خاطرات محمدحسین جعفریان درباره مستند نبرد ناتمام / از خاطرات شهدای افغانی تا خاطرات خادم ِ افغانی امام خمینی

از شهادت احمدشاه مسعود تا قتل‎های زنجیره‎ای مجاهدین

آی. اس. آی دست بالایی در این حوادث دارد و درواقع طراح و مجری اصلی است، اما عوامل دیگری هم هستند که در کنار آن‎‌ها قرار دارند و البته گروه‎هایی نیز در درون دولت افغانستان هستند که با آنان همکاری می‌‎کنند تا نخبگان جهاد و مقاومت را از میان بردارند.

افغانستان امروز؛ باغستان شهیدان

وقتی در جمع‌شان برای آنها حرف زدم و شعر کودک خواندم حس عجیبی را در چشمان‌شان می‌دیدم. انگار همه می‌خندیدند. همه دانش آموزان هدیه‌ای برای معلم‌شان آورده بودند. تمام هدایا خوراکی بودند و هشتاد درصد آنها شکلات. دانش آموزانی که ابتدا آمدند و سرود معارف را خواندند، بعد از خواندن چند مقاله به نوبت هدیه‌های‌شان را تقدیم معلم عزیزشان کردند.

گزارش تصویری: احمدشاه مسعود، شیر پنج شیر

احمدشاه مسعود ملقب به شیر پنجشیر ۱۱ شهریور ۱۳۳۲ در یکی از روستاهای ولایت پنج شیر متولد شد. این مبارز مسلمان سال های متمادی با ارتش شوروی و پس از آن با طالبان برای آزادی افغانستان جنگید، وی پس از سال ها مبارزه روز ۱۸ شهریورماه ۱۳۸۰ بر اثر انفجار انتحاری دو تروریست که خود را خبرنگار معرفی کرده بودند، در خواجه بهاوالدین ولایت تخار افغانستان به شهادت رسید.

مسئولان تجربه‌مان را بشنوند، ممكن است به دردشان بخورد

محمد حسين جعفريان گفت: ما از مسئولان نه امكانات و نه سمَت مي‌خواهيم، آرزوي ما اين است كه تجربه‌ها را بشنوند چرا كه ممكن است به دردشان بخورد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.