شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹

بخش‌های خواندنی رمان «عریان در برابر باد»

احسان سالمی- بعضی کتاب‌ها خیلی زود بر سر زبان ها می‌افتد. کتاب هایی که بسیار خواندنی‌اند ولی شاید فرصت خواندن این کتاب ها را نداریم.

«انسان‌شناسی در ادبیات داستانی دفاع مقدس» منتشر می‌شود

احمد شاکری، از انتشار «انسان‌شناسی در ادبیات داستانی دفاع مقدس» از سوی انتشارات پژوهشگاره فرهنگ و اندیشه اسلامی خبر داد.

عاشورای ادبیات چه زمانی رخ خواهد داد؟

چه بسا نویسندگانی که خود دفاع مقدس را تجربه کرده و افتخارات آن را شاهد بودند، اما تئوری داستان اومانیستی غربی، جان‎مایه هنر آنان را دگرگون ساخت. در این صف‎بندی حضور هنرمندان متعهد به تنهایی کافی نیست.

شاکری جلد دوم ادبیات داستانی دفاع مقدس را می‌نویسد

مجلد دوم اين بررسي پژوهشي ـ انتقادي به مبحث انسان‌شناسي ادبيات دفاع مقدس مي‌پردازد، تا از رهگذر آن به تفاوت نگاه به انسان در آموزه‌هاي دين اسلام و جهان غرب پرداخته شود و سعي مي‌كند به تبيين جايگاه انسان در داستان از منظر آموزه‌هاي فرهنگي ايران نگاه كند.

برگزاری کارگاه داستان در کانون اندیشه جوان

در این کارگاه آقای شاکری براساس آسیب‌شناسی و بررسی محافل موجود، مخاطبِ نویسنده را مورد نظر قرار می‌دهد و ورود به حوزه‌های علمی و نظری با این هدف خواهد بود که مهارت و اندیشه لازم برای خلق اثر داستانی تامین شود.

رقابت 95 داستان و 140 شعر برای هفتمین قلم زرین

جایزه قلم زرین که از سوی انجمن قلم ایران به صورت سالانه برگزار می‌شود، سال گذشته بدون معرفی اثر برتر در حوزهٔ ادبیات داستانی به کار خود پایان داد که این اتفاق، اعتراضات و انتقادهای بسیاری را از سوی اهالی فرهنگ برانگیخت.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.