دانلود: رساله آیت‌الله جوادی آملی

دفتر مرجعیت علمی و فقهی آیت الله جوادی آملی برای سهولت دسترسی مقلدین این مرجع تقلید، متن کامل جلد اول توضیح المسائل ایشان را در اختیار کاربران اینترنتی قرار داده است.

آیا می‌توان در شب‌قدر قرآن دیجیتالی برسرگرفت

یکی از اعمال شب‌های قدر، قرآن بر سر گرفتن است و از آنجایی که ممکن است برخی از افراد به دلیل همراه نداشتن مصحف قرآن کریم و نیز همراه داشتن همیشگی گوشی تلفن همراه از قرآنی که در گوشی‌ است استفاده ‌کنند، درستی یا نادرستی این مسئله را در گفت‌وگو با اساتید حوزه علمیه و نظرات مراجع تقلید بررسی کردیم.

معرفی کتاب: به عدالت سلام می‌رسانم

نویسنده که تقلیل‌گرایی را آفت رایج زمانه مخصوصا جامعة ایران می‌داند معتقد است مفاهیم در سایه این آفت ابتر شده اند. به همین دلیل پیشنهاد می کند غنی‌سازی مفاهیم صورت بیگرد. از نظر ایشان «عقل» عین «اخلاق» است. همچنانکه حقیقت «شرع» محدود به «احکام» نیست.

سوالات شرعي‌تان را از روابط عمومي صدا و سیما بپرسید

ديشب در برنامه شبكه پنج، پدر و مادري را آورده بودند كه بعد از مرگ مغزي پسرشان اعضاي او را اهدا كرده بودند. پسري هم كه ريه هاي او را گرفته بود، حضور داشت. مجري مراسم، بعد از بوسيدن دست پدر توسط اين پسر، به پسر گفت كه مادر آن پسري كه ريه هايش را به تو دادند، اكنون مادر تو هم محسوب مي شود و محرم توست؛ پسر هم بلند شد و دست زن را بوسي

خانواده ها خود تربیت دینی فرزندان را برعهده گیرند

اولین خطری که فرهنگ دینی ما را تهدید می کند، ضعف اخلاق در جامعه است. یعنی اینقدر که توجه به احکام و مناسک دینی را دینداری می دانیم، تقید به اخلاق دینی را جزو دین محسوب نمی کنیم در حالیکه در روایات اهل بیت(ع) شاخص ایمان، اخلاق است.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.