اوباما:اختلاف با نتانیاهو موضوع خانوادگی است

رئیس‌جمهور آمریکا در اظهاراتی مداخله‌جویانه ادعا کرد که ایران بدون شک بخشی از پولی که در نتیجه لغو تحریم‌ها به دست می‌آورد را برای افزایش ظرفیت‌های نظامی‌اش صرف خواهد کرد.

آیت‌الله مکارم: نگران اختلافات سیاسی هستم

در حالی که دشمنان همه را می‌کوبند باید وحدت داشته باشیم، انصاف نیست که اختلاف داشته باشیم.

افشاگری نیویورک تایمز از اختلافات بی‌بی‌سی

انتشار ۳هزار صفحه از اسناد داخلی شبکه بی‌بی‌سی نشان می‌دهد این شبکه با مشکلات ساختاری و اختلافات داخلی زیادی مواجه است.

آخرین پرده اختلاف بین دولت و مجلس

با نزدیک شدن ماه‌های پایانی دولت دهم، روابط بین مجلس و دولت به عنوان دو قوه وارد مرحله تازه‌ای شده است.

احمدی‌نژاد: صهیونیست‌ها بدنبال ایجاد اختلاف ادیان هستند

رئیس جمهور با اشاره به تلاش صهیونیست‌ها برای ایجاد اختلافات مذهبی گفت: صهیونیست‌های بی‌فرهنگ به دلیل نزدیک دیدن نابودی خود به دنبال ایجاد اختلاف بین پیروان ادیان مختلف الهی هستند.

رهبر انقلاب: این که یک روز عید اعلام شود نشدنی است

به نظر من اينى كه ما بگوئيم بايد جورى بشود كه همه، در يك روز عقيده‌‌ى به عيد پيدا كنند، اين نشدنى است؛ يعنى طبق مبانى فقهى ما نشدنى است؛ همه‌‌ى فقها بر يك فتوا متفق بشوند؛ خوب، نمي‌شود.

‌امام‌ علی(ع) از وحدت‌ می‌گوید

علی(ع) مایل‌ نبود به‌خاطر او مسلمان‌ها فرقه‌ فرقه‌ شوند، اما متأسفانه‌ شدند و عده‌ای‌ از دوستان‌ کم‌‌ظرفیت‌ در آن‌ هنگام‌ و در طول‌ تاریخ‌ تاکنون‌ بر این‌ تفرقه‌ اصرار دارند، درحالی‌‌که‌ بزرگان‌ دین، از جمله‌ چند عالم‌ معروف‌ عصر ما در موضع‌گیری‌های‌ سیاسی‌ و اجتماعی‌ و علمی‌ خود، بر وحدت‌ صفوف‌ مسلمین‌ تأکید داشتند.

هنر شنیدن سخن متفاوت

هنر شنیدن سخن متفاوت را نه هرکسی دارد و نه از همگان انتظار چنین فضیلتی می‌رود چون نیازمند سعه صدر و بینش و منشی بس کریمانه است که به آسانی یافت نمی شود، تا آنجا که اگر کسی به آن دست یافت شایسته بشارت الهی است.

راهکار رهبری برای مواجهه با اختلافات سیاسی فعلی چیست؟

آیا نارضایتی رهبر معظم انقلاب نسبت به برخوردی که تا حالا با این موضوع شده است، و نگرانی‌شان از خوشحالی دشمن و دفع هوشمندترها، و ادامه یافتن این روند که «نقطه ضعف» ماست، انتقادی است که به همه ی سرشناسان جبهه‌ی انقلاب برمی‌گردد؟ آیا کسی هست که نحوه برخوردش با موضوع در این مدت منطبق بوده باشد با همین روش نقدی که رهبری فرمودند؟

هر اقدام منجر به خوشحالی دشمنان و ناراحتی دوستان، مذموم است

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با یادآوری یكی از ملاك‌های امام خمینی‌(ره) مبنی بر مذموم بودن هر اقدام و كاری كه موجب خوشحالی دشمن شود، افزودند: باید از هر كار و اقدامی كه موجب پایكوبی و جنجال دشمنان می شود، و دوستان را نیز ناراحت می‌كند، پرهیز شود.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.