قوای سه گانه با پرهیز از مسائل حاشیه ای و اختلافی، به یکدیگر کمک کنند

رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند:حکام قضایی باید از آنچنان استحکام محتوایی برخوردار باشند که اگر در معرض نظر متخصصان امور فقهی و حقوقی قرار گیرند، قاضی صادر کننده آن، هیچ دغدغه‌ای نداشته باشد.

اولین گزارش هیئت عالی حل اختلاف قوای سه‌گانه

دبیرخانه هیئت عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه‌گانه امروز یکشنبه در گزارشی اعلام کرد که این هیئت تاکنون ۲۱ جلسه از جمله جلساتی با هریک از رؤسای قوا تشکیل داده و در پی تعیین راهبردهای ناظر بر فعالیت هیئت، آئین‌نامه داخلی آن پس از بحث و بررسی در جلسات هیئت، در ۱۱ ماده به تصویب نهایی رسیده است.

در مورد جدال لفظی اخیر رؤسای قوه مجریه و قضاییه در مورد اختلاس

سخنرانی محمود احمدی‌نژاد در «همایش تبيين طرح تحول نظام بانکی» نیز همچون سخنرانی وی در مراسم «حاميان گفتمان انقلاب اسلامی» با حاشیه‌ها و حرف و حدیث‌های ضد و نقیضی همراه شد.

جايگاه حقوقی و سياسی «هيئت عالی حل اختلاف»

تشكيل «هيئت عالي حل اختلاف و تنظيم روابط قواي سه گانه» با حكم اخير رهبر معظم انقلاب اسلامي يك مجال جديد «حقوقي» و «سياسي» در نظام پديد آورد و چشم انداز حل بعضي از چالشهاي حقوقي و سياسي را كه در سه دهه گذشته در پاره اي از موارد به صرف وقت، فرصت، هزينه و نيروي بسياري منجر شد، ترسيم كرد.

تشکر رئیس‌جمهور از ابتکار رهبری و اعلام همکاری همه جانبه با هیئت حل اختلاف

رييس جمهوري اسلامي ايران از تشكيل هيات عالي حل اختلاف و تنظيم روابط قوا به دستور حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي تقدير و بر آمادگي همه جانبه دولت با اين هيات تاكيد كرد.

هاشمی شاهرودی به عنوان رئیس هئیت حل اختلاف سه قوه معرفی شد

طی حکمی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی، آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی به ریاست هیئت عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوا منصوب شد.

نگاهی به گلایه‎‎های قوا از یکدیگر و نتایج فرامرزی آن

نامه رییس‎جمهوری به مجلس و قوه قضاییه و گلایه از کار‌شناسی در امور دولت، خصوصا در بعد اقتصادی، پاسخ هیأت رییسه مجلس به این نامه، واکنش‎های قوه قضاییه، مجمع تشخیص مصحلت به این طرز برقراری ارتباط و مصاحبه‎‎های جسته و گریخته مسئولان علیه یکدیگر، از جمله مسایلی است که به تغلیظ این فضا انجامیده‎اند.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.