مسئولیت رئیس جمهور در اجرای تفسیر شورای نگهبان از قانون اساسی

طرفداران اختیارات فراقوه ای رئیس جمهور در اجرای قانون اساسی که معتقدند رئیس جمهوری می تواند به سایر قوا تذکر دهد و دامنه این اختیارات حتی قوای دیگر و نهادهای زیر مجموعه رهبری را هم در بر می گیرد، به تفسیر شورای نگهبان قبل از بازنگری قانون اساسی استناد می کنند و تفسیر اخیر شورای نگهبان را نادیده می گیرند.

نقطه سر خط

این سوال بسیار مهمی است که چرا بخشی از ولایی‌ترین نیروهای کشور عملا به جایی می‌رسند که مطالبه و اراده واضح رهبری را نمی‌بینند و به خیال اینکه در حال بصیرت‌افزایی و خدمت به نظامند، عملا اقداماتی انجام می‌دهند که چیزی جز پر کردن پازل دشمن نیست.

رهبر انقلاب: من فعلا نصیحت می‌کنم

حضرت آیت الله خامنه ای غرض اصلی دولتمردان امریکا از طرح پیشنهاد مذاکره را تبلیغ و هیاهو درباره تسلیم شدن ملت و نظام ایران خواندند و افزودند: آنها می خواهند به ملتهای مسلمان و سربرافراشته منطقه، نشان دهند که جمهوری اسلامی ایران هم با همه سرسختی و ایستادگی، عاقبت پای میز مذاکره و مصالحه آمد، بنابراین شما نیز چاره ای جز تسلیم ندارید.

صوت: بیانات رهبر انقلاب در دیدار با مردم آذربایجان

تقوا، تقوا، تقوا. صبر، صبر، میدان ندادن به احساسات سرکش، ملاحظه مسائل کشور و تمرکز همه توان برای حل مشکلات مردم و کشور جزو توقعات ماست

هنوز پنجاه‌ و‌ هفتی، هنوز انقلابی

آهای مسؤولان! مانیفست ما همان سرود «دیشب خواب بابا رو دیدم دوباره» است. مانیفست ما این است؛ «در جنگ با دشمن، ننگه که سازش کرد…».

مسئولین بار دیگر معنای واژه خیانت را مرور کنند

با توجه به فرموده رهبر انقلاب مبنی بر اینکه: «از امروز تا روز انتخابات، هر کسى احساسات مردم را در جهت ایجاد اختلاف به کار بگیرد، قطعاً به کشور خیانت کرده است» به مسئولین توصیه می‌کنیم با رجوع به لغتنامه‌ها یک‌بار دیگر معنای واژه‌ی «خیانت» را مرور کنند.

بکارگیری احساسات در جهت اختلاف، خیانت به کشور است

اختلافات را نباید علنى کرد؛ اختلافات را نباید به مردم کشاند؛ احساسات مردم را نباید در جهت ایجاد اختلاف تحریک کرد. از امروز تا روز انتخابات، هر کسى احساسات مردم را در جهت ایجاد اختلاف به کار بگیرد، قطعاً به کشور خیانت کرده است.

«مرکز ملی فضای مجازی» یا «موسسه تحقیقات و فناوری اطلاعات»؟

محل قطعی استقرار بازوی اجرایی «شورای عالی فضای مجازی» همچنان در هاله‌ای از ابهام به سر می‌برد.

آخرین پرده اختلاف بین دولت و مجلس

با نزدیک شدن ماه‌های پایانی دولت دهم، روابط بین مجلس و دولت به عنوان دو قوه وارد مرحله تازه‌ای شده است.