دشمن به‌دنبال دیوارکشی میان ایران و دنیای‌اسلام است

آیت‌الله خامنه‌ای با بیان اینکه وحدت اسلامی به معنای عدول از عقاید مذهبی فرقه‌های مختلف اسلامی نیست، افزودند: وحدت اسلامی که شعار اساسی جمهوری اسلامی است، یعنی امت اسلامی با یکدیگر دشمنی نکنند و در مسائل مهم جهانی از هم حمایت کنند.

واقعه غدیر مظهر توجه اسلام به حکومت‌‌داری و سیاست است

شیعه و سنی بدانند هر اقدام یا حرفی از جمله توهین به مقدسات یکدیگر، باعث حساسیت‌برانگیزی و آتش‌افروزی می‌شود و این قطعاً به سود دشمن مشترک همه‌ی مسلمانان است.

شیعه‌نمای فاسد، سنی را دشمن‌اصلی می‌داند

این خطر را غرب از درون خودش به خاورمیانه انتقال داد و همه را با کمک عربستان و ترکیه و شبکه های اجتماعی شناسایی کردند و از اروپا و آمریکا به منطقه ما کشاندند. بعد به جای این که با اسراییل بجنگند، جنگها درون اسلامی بشود که چه بکشند چه کشته شوند به کام غرب باشد.

چگونه مجاهد اسلامی تبدیل به تروریست تکفیری شد؟

حوادث اخیر سوریه پرده از عمق جهل و خطری برداشت که تا چند سال پیش در مخیله بدبین‌ترین اندیشمندان هم نمی‌گنجید. تهدید شوم جنگ‌ گسترده میان شیعه و سنی که قرن‌ها بود به فراموشی سپرده شده بود امروز بر سر جامعه مسلمانان سایه افکنده است.

آیت‌الله مصباح: به مقدسات دیگران توهین نکنیم

بسیاری از اهل سنت به ویژه شافعی مذهبان از دوستداران اهل بیت(ع) هستند که نمونه بارز آن‌ها مرحوم ماموستا شیخ الاسلام بود که بنده به خاطر انسی که در مجلس خبرگان با ایشان داشتم از ادب و علاقه ایشان نسبت به اهل بیت(ع) اطلاع داشتم. ماموستا شیخ الاسلام معتقد بود کسی که به حضرت زهرا(س) جسارت کند، کافر است چرا که سفارش پیامبر(ص) را نادیده گرفته است.

نان و مقام عده‌ای در تفرقه شیعه و سنی است

از نظر تاریخی همه اعم از شیعه و سنی متفقند که خلیفه دوم در ماه ذی‌الحجه از دنیا رفته است نه نهم ربیع. فقط یک روایت در کتب شیعه وجود دارد که هم از نظر سند ضعیف است و هم از نظر دلالت روایت ضعیف و موهنی است. این روایت مستمسک عده‌ای شده تا اعمالی را به اسم مراسم نهم ربیع انجام دهند. اعمالی که بسیار ناهنجار است و با مبانی دینی و توصیه‌های ائمه ما سازگاری ندارد؛ اهل بیت(ع) از این اعمال و رفتار نهی کرده‌اند.

صهیونیسم بدنبال تقسیم اسلام

محقق و پژوهشگر مسائل سیاسی گفت: غرب و صهیونیسم به دنبال تقسیم اسلام به شیعه و سنی است درحالی که در تفکر اسلامی‌ ما چنین تقسیم‌بندی نداریم. ما جز اسلام هیچ چیز دیگری را نمی‌شناسیم.

طرح مصر براي جنگ شيعي سني در سوريه

«محمد مرسی» در رقابت‌های انتخاباتی خود برای دستیابی به پست ریاست جمهوری وعده داده بود که بیت المقدس و مسجدالأقصی را آزاد خواهد کرد.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.