تکرار داستان اخراجی ها

داستان عجیب شهید مدافع حرمی که از قلیان و خالکوبی به آزادگی و شهادت رسید

امسال خیال حضرات راحت می‌شود

شاید یک روز برایم جوایزجشنواره مهم بود اما وقتی دیدم کپی های ناشیانه این آثار جایزه می گیرند فهمیدم ماجرا چیز دیگری است، شاید زمانی آرای مردمی جشنواره برایم مهم بود اما وقتی دیدم آنهایی را که برنده اعلام می کنند در اکران عمومی مردم آنها را نمی بینند فهمیدم متر و ملاک مردمی بودن اینها نیست…امسال عید تعمدا فیلم را به اکران نرساندم تا معلوم شود شرف المکان بالمکین است.

مسعود ده‌نمکی؛ فرهنگیِ عدالت‌خواه، خط‌شکنِ مردمی

ده‌نمکی بر اساس آنچه در لحظه نیاز می‌بیند عمل می‌کند. در این تکلیف‌شناسی، آنچه دیگرانی هم انجام می‌دهند برای او نقطه عزیمت نیست، مهم انجام دادن کارهای بر زمین‌مانده است. هرکاری‌که می‌بیند دیگرانی از جبهه انقلاب انجام می‌دهند خود را کنار می‌کشد. براین‌اساس کارهای او در هر حوزه در اوج می‌ماند و دچار روزمرگی نمی‌شود.

«ده‌نمکی» امشب مهمان «بعضی‌ها» می‌شود

«مسعود ده‌نمکی» کارگردان سه گانه «اخراجی‌ها» امشب مهمان برنامه تلویزیونی «بعضی‌ها» می‌شود.

در ایران افراد به حوزه فرهنگ نگاه کاسب کارانه دارند

کارگردان «اخراجی ها» با بیان اینکه قطعا نگرانی هایی که در اول انقلاب وجود داشته باید ادامه پیدا کند، بیان داشت: متاسفانه کسانی که مردم را دعوت به اسلام و انجام کارهای مرتبط با آن می کردند، خودشان به حرف شان عمل نکرده‌اند و همین باعث شده که ایران به جامعه کوچک اروپایی تبدیل شود.

شوخی‌کردم؛‌کشکولی از خنده‌بازار با تکثرکاراکتر

طنز ایرانی باید از خلاقیت خود مخاطبین استفاده کند و در فرآیندی تعاملی طبع شوخ ایرانی را با جمع آوری ایده و قالب به کار بگیرد، زبانی که هم پ ن پ می آورد هم با آن مقابله می‌کند، هم مملکته داریم می اورد هم آن را خز می‌کند. هم روحانی مچکریم می‌آورد هم آن را به مسئله‌ای لوث مبدل می‌کند، بسیار پویاست.

اخراجی‌های ‌ده‌نمکی جوانان پاکستانی را سر به راه کرد

در جریان سفر به پاکستان به روستای رجوعه سادات در چینوت در نزدیکی‌های اسلام آباد رسیدیم. حوزه علمیه بزرگی آنجا بود که 400، 500 طلبه انقلابی در آنجا درس می‌خوانند. مسئولین حوزه هم به شدت انقلابی. در گشت و گذار در حوزه و آن روستا متوجه آدم‌هایی با ظاهر خاص شدیم که طلبه و روحانی نبودند و اصلا قیافه‌هایشان به بقیه طلبه‌ها و روحانیون آنجا نمی‌خورد.

چرا رسوايي مانند ديگر آثار ده نمكي مورد حمله قرارنگرفت؟

فیلم سینمایی رسوایی در حالی به آخرین روزهای نمایشش نزدیک می‌شود که با فروشی نزدیک به شش میلیارد تومان جایگاه خود را به عنوان پرفروش‌ترین فیلم سینمایی غیرکمدی ایران تثبیت کرد. این فروش پنج میلیاردی در طی هفت هفته در حالی صورت گرفت که از یک سو تعداد سینماهای نمایش‌دهنده این فیلم نصف تعداد سینماهای نمایش‌دهنده فیلم اخراجی ها بود

«رسوایی»؛ مضمونی خوب با اجرایی ضعیف

در سینمای ده‌نمکی کاراکترها ثابت هستند، چه در فیلم‌های قبل چه در سریال «دارا و ندار» و چه در «رسوائی». «حاج صالح» این بار با نام «آقا شریف» و با همان مختصات و بازیگر دوباره ظاهر می‌شود، روحانی اخراجی‌ها و میرزا در هم تلفیق شده و «حاج یوسف» و «میرزای حلاج» را تشکیل می‌دهند و «مجید سوزوکی» نیز این بار در هیئت یک زن باز آفرینی شده است.

مرحوم گلابدره‌ای و فیلم اخراجی‌ها

گلابدره‌ای هم از فیلم «اخراجی‌ها» تعریف می‌کرد و گاهی هم انتقاد. می‌گفت: ده‌نمکی بچه مسلمان است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.