سینمای بدون اخلاق و انسانیت

شهریار زرشناس: سینمایی که تعهد روشن عدالت‌طلبانه، انقلابی و حق‌طلبانه نداشته باشد، اخلاقی انسانی نیست.

خلق و خوی رسول‌الله و تعامل با مردم

اصل خلق و خوی رسول خدا، شادی، سلامت نفس، خلق و خوی لطیف و نرم در برخورد با دیگران بوده است و این اخلاق امروز باید به داد زندگی دغدغه آور و متلاطم انسان‌ها بخورد.

عشق و اخلاق از هم جدا نیستند

پورطهماسبی شاعر مجموعه «قرار» گفت: آمیختن مباحث عاشقانه و اخلاقی در کنار هم عجیب نیست، زیرا این دو مبحث از هم جدا نیست زیرا عشق اگر عشق است از اخلاقیات جدا نیستند.

لفاظی‌های منظوم با ذبح معنا

آنچه نظریه «هنر برای هنر» خوانده و تأکید شد که شعر دلیلی بر پایبندی بر بیان حکمت و اخلاق ندارد و هر آنچه در این امر مورد بررسی قرار می‌گیرد، تنها لفظ است و لفظ است و لفظ، شعر امروز را از محتوا تهی‌تر و به ساحت لفاظی نزدیک‌تر کرد.

ساخت آثار کمدی‌ با شوخی‌های جنسی

توجه به تولیدات فیلم های کمدی این مهم را نمایان می‌کند، در یک فرآیند تدریجی با شیب تند، سینمای ایران به سمت ساخت آثار کمدی حرکت کرده است که در آن عرف جامعه اسلامی رعایت نشده و شوخی‌های رکیک و جنسی دیده می‌شود که خارج از عرف و اخلاق در جامعه اسلامی است.

چرا طلاق زیاد است

فردی به پیغمبر (ص) عرض کرد که دعا کنید خداوند مرا مستجاب الدعوه قرار دهد، گفت: غذای خود را حلال کن مستجاب‌الدعوه می‌شوی! حتی به او نگفت نماز شب بخوان یا حج برو، بلکه تنها گفت غذایت را حلال کن! حال چه مقدار زندگی خانوادگی امروز ما با قرآن کریم هماهنگ است که اگر اینطور است چرا این همه طلاق و اختلاف داریم؟

تأثیر 88 درصدی گریه کردن در بهبود خلق و خوی

دانشمندان اعلام کردند: گریه کردن گاهی برای سلامتی مفید است و تا 88 درصد بر بهبود خلق و خوی مؤثر است.

آیا شکنجه هرگز می‌تواند اخلاقی باشد؟

ممنوعیت شکنجه شهروندان از سوی عوامل دولتی، پیش از آنکه از سوی اندیشمندان حقوقی و کیفری طرح و بررسی شود، نیازمند بحث‌های پیشاحقوقی است. اینکه آیا همه انواع شکنجه – آنگونه که اصل ۳۸ قانون اساسی ایران تصریح کرده – «شکنجه بد» و غیرقابل قبول هستند و یا آنکه در برخی موارد می‌توان از «شکنجه خوب» سخن به میان آورد؟

کمیک استریپ: خانه تکانی دل!

ایام عید نزدیکه و این روزها همه به فکر خانه تکانی می افتند، اما این فرصت خوبیه که علاوه بر خونه هامون، دلهامون رو هم خانه تکانی کنیم. حتما می پرسید چجوری!؟ کافیه یک دست لباس مخصوص نظافت بپوشید و کارهایی که میگیم رو انجام بدید

خالق داستان فلسفی مشابه هزار و یک شب

امروز گرچه از آثار ابن‌طفیل فقط «زنده بیدار» موجود است ولی همین داستان کوتاه فلسفی، چنان اثر بزرگی بر غرب گذاشته که یکی از برجسته‌ترین کتاب‌های قرون وسطی محسوب می‌شود. روح این اثر به قول «گوتیه» به هزار و یک شب شباهت دارد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.