اخلاق نبوی تازه‌مسلمان‌ها را جذب می‌کند

یک خادم برگزیده فرهنگ رضوی که در آمریکای لاتین افراد را به اسلام دعوت می‌کند، می‌گوید: اخلاق پیامبر(ص)، رفتار و سلوک عملی ایشان مهم‌ترین عامل در جذب افراد به اسلام محسوب می‌شود.

تفاوت میان انقلاب‌اباعبدالله و انقلاب‌غلات‌سلفی

حسن فرحان المالکی، عالم برجسته وهابی که چندی پیش توسط رژیم آل‌سعود زندانی شد با تفاوت قائل شدن بین سلفی‌های معتدل و افراطی به تفاوت میان انقلاب امام حسین(ع) و انقلاب غلات سلفی در سوریه و عراق پرداخته است.

گزارش فعالیت‌های پنج ساله بسیج

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در مجمع عالی بسیج مستضعفین کشور گزارشی از پنج ساله فعالیت بسیج مستضعفین ارائه کرد.

فقیه سیاستمدار

از سوی دیگر شخصیت وزین و انقلابی آیت الله مهدوی کنی به گونه‌ای بود که حتی رقبای سیاسی اصولگرایان و چهره‌های اصلاح‌طلب نیز معترف به مشی منصفانه وی بودند و بزرگی و داوری او را در تنش‌های سیاسی به خوبی قبول داشته و احترام خاصی برایش قائل بودند.

توصیه‌های آیت‌الله مهدوی‌کنی به شاگردان

راه خدا را ادامه دهید. هدف و رسالت دانشگاه را دنبال کنید. ما می‌رویم ولی آنچه موجب امید ما و مؤسسین و خدمتگزاران است، این است که شما راه را ادامه دهید. اگر هدف را فراموش نکردید، بهترین تقدیر را انجام داده‌اید. بدانید اسلام باقی است. انقلاب باقی است. تشیع باقی است. رهبری باقی است و ما باید زیر این پرچم سینه بزنیم ولو اینکه تحولاتی در زندگی پیدا شود و مشکلاتی باشد.

سه دسته‌ای که در باب «اعتدال» باید توجه کرد

استاد اخلاق حوزه علمیه قم گفت: در نظام اسلامی اگر براساس ولایت و حقانیت دستورات شرع پیش برویم، اخلاق اسلامی و اعتدال در حوزه‌های مختلف سیاست ، اقتصاد و فرهنگ و… محقق می‌شود.

اركان تمدن‌سازی اسلامی؛عقلانيت، اخلاق و رفتار اسلامی

شروع ورود فرهنگ غرب در ايران اسلامی از 20 سل قبل از مشروطه بود؛ زمانی كه روشنفكران اسلام و روحانيت را مانع پيشرفت و رفاه و … می‌دانستند در صورتی كه اولين پيشرفت‌ها در علم و صنعت برای مسلمانان بود و اولين پزشكان مسلمان بودند و آغاز پيشرفت غرب و اروپا در اين زمينه‌ها بعد از رنسانس صورت گرفت و رنسانس محصول ارتباط اروپا با جهان اسلام و فرهنگ غنی اسلامی بود.

تربیت نفس سخت‌تر از فتح شهر است

من در روایتی دیدم که از حضرت سلیمان نقل می‎کردند که دارد: «إن الغالب لهواه أشد من الذی یفتح المدینة وحده» آن کسی که بخواهد با هوای نفس مبارزه کند و بر هوای نفسش غلبه کند، کارش سخت‎تر است از کسی که بخواهد تنهایی یک شهر را فتح کند.

آیت الله ری شهری: ریشه خشونت های کنونی در گذشته است

اخلاق می تواند در بعد فردی، روح سالم و آرام به انسان دهد و می تواند روح و روان انسان را بیمار و موجب تنش و ناآرامی زندگی گردد. انسانهایی که دارای اخلاق شایسته هستند نه تنها رفتارشان شایسته است بلکه از انواع بیماریهای روحی مصونیت دارند.

«اخلاق شخصى» و «اخلاق حكومتى» پيامبر اعظم (ص)

بى مكرم اسلام جداى از خصوصيات معنوى و نورانيت و اتّصال به غيب، از لحاظ شخصيت انسانى و بشرى، يك انسان فوق‏العاده، طراز اول و بى‏نظير است. يك شخصيت عظيم، با ظرفيت بى‏نهايت و با خلق و رفتار و كردار بى‏نظير، در صدر سلسله‏ى انبيا و اوليا قرار گرفته است و ما مسلمانان موظّف شده‏ايم كه به آن بزرگوار اقتدا كنيم؛ كه فرمود: «ولكم فى رسول ‏اللَّه اسوة حسنة»

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.