آیا بیان اشکالات چهره‌های سیاسی جایز است؟

با توجه به نزدیک شدن زمان انتخابات درباره فعالیت‌های سیاسی و افشاگری و بیان اشکالات گروه‌های سیاسی، استفتایی از رهبر معظم انقلاب اسلامی صورت گرفته است. متن این استفتاء و پاسخ دفتر رهبری بدین شرح است

اعتراض امت واحده به دروغ‌سازی‌ها علیه حماس و اخوان‌المسلمین

در شرایطی که انقلاب کنونی جهان اهل سنت امیدبخش تقریب معرفتی تشیع و تسنن در هدف «مبارزه با ظلم» و تشکیل نظام های مردمی همگن بوده و حرکت به سوی تحقق آرمان امت واحده و مبارزه با آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی این ظالمان اکبر را عملی تر و فراگیرترمی کند، دامن زدن رسانه های بی اخلاق به موضوعات تفرقه افکنانه و وحدت ستیز خیانتی بزرگ و تاریخی و ظلمی نابخشودنی به سرنوشت امت رسول الله(ص) است.

اين مسئله‌ مهمى نيست

بنده‌ى حقير هم طبق اصول بنا ندارم در كارها و تصميمهاى دولت وارد شوم. خب، مسئوليتها در قانون اساسى مشخص است؛ هر كس مسئوليتى دارد؛ مگر آنجائى كه احساس كنم يك مصلحتى دارد تفويت ميشود؛ مثل اينكه در همين قضيه‌ى اخير اينجورى بود؛ انسان احساس ميكند يك مصلحت بزرگى دارد مورد غفلت قرار ميگيرد، تفويت ميشود؛ خب، انسان وارد ميشود كه جلوى اين تفويت مصلحت را بگيرد. اين، مسئله‌ى مهمى نيست.

جوانان غیور و مومن را فرزندان خود می‌دانم و از آنان حمایت می‌کنم

حالا اين حرف من بهانه‌اى نشود براى اينكه يك عده‌اى بروند جوانهاى انقلابى را به عنوان جوانهاى تند، مورد ملامت و شماتت قرار بدهند؛ نه، من همه‌ى جوانهاى غيور كشور را، جوانهاى مؤمنِ انقلابى كشور را فرزندان خودم ميدانم و پشت سر آنها قرار ميگيرم

«اخلاق رسانه‌ای» موضوع این هفته برنامه «دیروز، امروز، فردا»

برنامه این هفته ‘دیروز، امروز، فردا’ موضوع اخلاق رسانه‌ای در مطبوعات و مرز میان روشنگری و افشاگری و همچنین نحوه تعامل میان رسانه، مردم و مسئولان را مورد نقد و بررسی قرار می‌دهد.

این نوع تیترزنی «غش» و حرام است

ابتدا همه مردم نمى‏توانند همه روزنامه را تا آخر بخوانند، این تیتر‌ها را نگاه مى‏کنند مى‏بینند در تیترى که هست، چه فسادى واقع شده است یا چه صلاحى واقع شده است. اما آدم وقتى خود متن را مى‏خواند، مى‏بیند مسأله این طور نیست که این در تیتر هست. باید توجه کنید که این یک غِشّى است براى مسلمین که انسان در تیتر یک چیزى بنویسد و محتوا آن جور نباشد.

کلیپ: خبررسانی یا دروغ سازی؟

این کلیپ اشاره به سخنان آیت الله صادق آملی لاریجانی ریاست قوه قضاییه درباره حوادث پس از انتخابات ایران و حوادث انگلستان دارد که مورد تحریف رسانه‌های ضدانقلاب و فتنه‌گر قرار گرفت. این رسانه‌ها به دروغ مدعی شدند که آیت الله لاریجانی گفته است «در آشوب‌های ۸۸ ایران یک نفر کشته شد در حوادث انگلستان شش نفر»!

هفته‌ی پرکار برای دفتر رئیس‌جمهور؛ تکذیب پشت تکذیب

هفته‌ای که گذشت هفته‌ی پرکاری بود برای دفتر رئیس‌جمهور! در این هفته مرکز ارتباطات، اطلاعات و تبليغات رياست جمهوری در واکنش به مطالب مطرح شده در رسانه‌های مختلف 5 تکذیبیه را صادر کرد که در نوع خود بی‌سابقه بود.

اصولگرایی در اطلاع رسانی برای مقابله با تروریسم خبری

تروریسم خبری عموما از طریق کانالهای خبری دشمن انتشار می یابد. شناسایی خبرهای تخریبی از میان سایر اخبار کاری ظریف و نیازمند بصیرت است. شناسایی تروریسم خبری به دو روش شناسایی از طریق منبع خبر و شناسایی از طریق محتوای خبر انجام می شود.

پناهيان: نقش رسانه‌ها در رواج بداخلاقی/ روش اصلاح اخلاق‌ سیاسی

عنصر موثر در اصلاح بداخلاقی‌های سیاسی رسانه‌ها هستند؛ رسانه‌ها قرار است بین سیاسیون داوری کنند و داور باید متین‌ترین فرد داخل میدان باشد. شرط اول برای اصلاح اخلاق سیاسی این است که قله‌ي سیاسی جامعه این مطالبه را داشته باشد، که الحمدلله این شرط در امام و مقام معظم رهبری همواره بوده و هست.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.