چرایی حمله به جلیلی و لزوم حمایت گفتمانی

در روزهای اخیر که کمیسیون برجام اقدام به دعوت از تیم سابق مذاکره کننده هسته ای و در راس آن دبیرسابق شورای عالی امنیت ملی نموده است موج بی سابقه ای از تخریب ها از سوی گروه های مختلف سیاسی علیه دکتر سعید جلیلی شکل گرفته است. در این هیاهوی رسانه های زنجیره‌ای و بی اخلاقی‌های مدعیان آزادی بیان، جلیلی اما باصلابت و متانت همیشگی بدون توجه به تخریب ها به بررسی دقیق و کارشناسانه قطعنامه و برجام می پردازد.

«تفکر مادّی»، منشاء همه تردید‌ها +صوت

سی‌و ششمین هفته‌نامه صوتی در بردارنده سخنان استاد حسن رحیم‌پور ازغدی با عنوان «تفکر مادّی»، منشاء همه تردید‌ها منتشر گردید. مبحث «تاچند ماه دیگر، «عقاید واقعی» افراد در جناح بندی‌های جدید، شفاف خواهد شد.» یکی از سرفصل‌های مطروحه در این شماره است

دکتر جلیلی: ظرفیت‌ها را آزاد کنید!

من روی این باز هم تاکید می کنم بلکه خواهش می کنم به شدت پرهیز کنید از هر نوع رفتاری که ما بارها مدعی بودیم که این کارها غلط است. حتی اگر خود من سهوا یا عمدا دچار چنین خطایی شدم باید تذکر بدهید. قبلا خواهش کرده بودم از دوستان که در سایت مرامنامه کار تبلیغی را بگذارند. و هر کسی که به اسم ما می‌خواهد عمل کند در این چارچوب باشد.

باید‌ها و نباید‌های انتخاباتی رسانه‌ها از دیدگاه رهبر انقلاب

رسانه‌هاى الكترونيكى و اينترنتى متأسفانه موجب شده‌اند كه افراد بى‌محابا عليه يكديگر حرف بزنند، بد بگويند. بايد از طرف مسئولين كشور براى اين هم يك جورى تدبير بشود. ولى عمده اين است كه خود ما مردم، خودمان را مقيد كنيم به اخلاق اسلامى؛ خودمان را مقيد كنيم به قانون

آیا بیان اشکالات چهره‌های سیاسی جایز است؟

با توجه به نزدیک شدن زمان انتخابات درباره فعالیت‌های سیاسی و افشاگری و بیان اشکالات گروه‌های سیاسی، استفتایی از رهبر معظم انقلاب اسلامی صورت گرفته است. متن این استفتاء و پاسخ دفتر رهبری بدین شرح است

مجلس و دولت با فرافکنی شانه از مسئولیت خالی نکنند

ز دیدگاه ما مشکل اصلی امروز کشور نه سازمان/صندوق تامین اجتماعی و وزیر کار است و نه متهم کردن این و آن به فساد، صرف نظر از صحت و سقم آن. مشکل اصلی امروز مسائل اقتصادی و گرانی و تورم است و مجلس و دولت هیچکدام با هوچی گری و فرافکنی نمی توانند شانه از مسئولیت در قبال این امر مهم خالی کنند و خواه ناخواه هر دو به یک میزان مقصرند.

رجب‌بیگی: از دست رفتن ارزش‌های انسانی بزرگ‌ترین خطر برای انقلاب است

بازگشت مجدد ارزش‌ها و اخلاقیات دوران شاهنشاهی و جایگزینی روش‌های مبتنی بر دروغ و تهمت و افترا به جای اخلاق حسنه بزرگ‌ترین خطری است که انقلاب اسلامی را تهدید می‌کند. اگر ما بزرگ‌ترین دستاورد انقلاب خود را ایجاد همین تحول درونی در جهت هدایت جامعه به سمت ارزش‌های انسانی می‌دانیم بایستی بزرگ‌ترین خطر را نیز از دست رفتن همین ارزش‌ها بدانیم.

انتقاد ضمنی رهبر انقلاب از عدم چاره‌اندیشی به‌موقع تحریم‌های نفتی و بانکی

بهترش اين است كه قبل از اينكه آن تصميم را طرف مقابل بگيرد، شما حدس بزنيد آنچه را كه او انجام خواهد داد. فرض بفرمائيد كه مشكل جابه‌‌جائى منابع مالى و ناشى از فروش نفت را شما از قبل هم حدس مي‌زديد و ميگفتيد؛ يا مشكلى را كه در خريد و فروش نفت و انتقال نفت و بيمه و از اين چيزها به وجود آوردند، قبلاً همه را حدس مي‌زديم. راه‌ها را از پيش آماده كنيد.