یا پزشکان ایران نمک‌گیر داروسازان خارجی هستند

برگزاری تورهای پرهزینه توسط کمپانی های معتبر دارویی دنیا برای پزشکان در اغلب کشورها مرسوم است. اما، این وضعیت در کشورهای در حال توسعه بیشتر نمود دارد. جایی که برخی پزشکان با شرکت های دارویی همراه می شوند و تولیدات آنها را برای بیماران تجویز می کنند. در واقع، کمپانی های معتبر دارویی دنیا با تقبل هزینه سفر تعدادی از پزشکان در قالب شرکت در کنگره های پزشکی و دارویی، سعی می کنند تولیدات دارویی خودشان را به پزشکان معرفی و از این طریق، فروش خود را بالا ببرند.

۳۰۰ پزشک درآمد یک میلیاردی دارند

کمیسیون زیرمیزی تشکیل شد

اگر وزارت بهداشت با دو سه نفر از پزشکان زیرمیزی بگیر که معروف هم هستند، برخورد کند بقیه به خود اجازه نمی دهند که چنین رفتاری با بیماران داشته باشند.

پزشکان اسرائیلی ناقض حقوق‌بشر هستند

«پزشکان حامی حقوق بشر» در این گزارش به ویژه از «سرویس زندانیان اسرائیل» (IPS) انتقاد و آن را به نقض اصول اخلاقی پزشکی و قوانین بین‌المللی متهم کرد.

۶۰ بیمار در ۶۰ دقیقه ویزیت می‌شوند

طبق قانون هر پزشک عمومی باید در طول یک ساعت 8 بیمار و پزشک متخصص باید در طول یک ساعت 6 بیمار ببیند که این موضوع متاسفانه رعایت نمی‌شود و برخی از پزشکان ساعتی 60 بیمار می بینند.

بیمارستانی که به خاطر پول مانع اهدای عضو شد

ماجرا از چهارشنبه هفته قبل شروع می شود. هنگامیکه مینای کوچک در مسیر مدرسه اش در بابل با یک ماشین تصادف می کند و مصدوم می شود.حاضران در صحنه بدن نیمه جان مینا را به بیمارستان خصوصی “بابل کلینیک” منتقل می کنند و مینا تحت درمان قرار می گیرد اما حدود سه روز بعد مینا دچار مرگ مغزی می شود و برای همیشه راهی سرزمین فرشته ها می شود.

وزارت بهداشت یک عذرخواهی بدهکار است

ماجرای رهاشدن حداقل ۲ بیمار بی‌پول از بزرگ‌ترین بیمارستان دولتی کشور که مأوا و پناهگاه فقیر‌ترین بیماران کشور است این بار از پرده برون افتاد و به همه رسانه‌های جهان راه یافت، این قصه پرغصه موجی از تأسف و نارضایی را به وجود آورد که البته برخورد مسئولان وزارت بهداشت با آن هم خود موضوعی جداگانه است.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.