مودب سرش را از پنجره بیرون برده!

مودب دلش گذشته‌هایش را می‌خواهد و پنجره را بر می‌دارد و روی دیوار دیگری می‌گذارد. آنجا که گاهی انسان‌هایی تنهاتر از خودش عبور می کنند. پشت دیوار جدید نماد و نشانه ها، خبر از دنیایی در حال ویرانی دارند.

بهایی که جریان ادبی شهید غنی‌پور برای خنثی نبودن می‌پردازد

ادبیات و جریان ناشی از جشنواره شهید حبیب غنی‌پور، خنثی و بی‌طرف نیست و از قضا جدی‌ترین حرف‌ها درباره ایده‌آل‌های انقلاب اسلامی را باید از دل آن جست، اما این ایستادن و ماندن و خنثی نبودن بهایی دارد که این جریان ادبی آن را به جان خریده است.

ناامیدی خانواده احمد عزیزی از تاسیس بنیاد فرهنگی او

زینب عزیزی، خواهر این شاعر همچنین درباره وعده‌هایی که برای تاسیس بنیاد فرهنگی به نام این شاعر انقلاب داده شده بود، تاکید کرد: مه به همراه برادرم چندین مرتبه این موضوع را از طرق مختلف پیگیری کردیم ولی ظاهراً تنها در حد حرف است.

رمان‌های انقلاب٬ باید جهانی شود

محمدعلی گودینی٬ نویسنده «تالار پذیرایی پایتخت» با اشاره به اینکه رمان‌های انقلاب می‌تواند مخاطبان جهانی داشته باشد، اظهار داشت: یکی از دلایل مطرح شدن انقلاب کبیر فرانسه نگارش رمان «بینوایان» اثر ویکتور هوگو بود. نویسنده این کتاب زمانی اثرش جهانی شد که حوادث انقلاب کبیر فرانسه را بیان کرده بود و این اثر در تیراژهای میلیونی به چاپ رسید و توانست در سطح جهان مخاطب پیدا کند.

«لحظه‌های انقلاب»؛ سندی برای انقلاب

رئیس حوزه هنری ضمن اشاره به «لحظه‌های انقلاب» آن را سندی برای انقلاب دانست و گفت: گلابدره‌ای همانند روشنفکران کوتاهی نکرد و حق خود را نسبت به انقلاب ادا کرد.

مجموعه سه جلدی«ادبیات انقلاب» منتشر می‌شود

دبیر ربع قرن کتاب دفاع مقدس از اثر جدیدش با عنوان «ادبیات انقلاب» یاد کرد که در آن به تحلیل ساحت‌ها و قلمروهای شعر انقلاب پرداخته است و افزود: این کتاب در قالب سه جلد و ۱۵۰۰ صفحه منتشر خواهد شد.

رحماندوست: باید داستان های انقلابمان را به مصر ولیبی و یمن بفرستیم

مجتبی رحماندوست در مراسم اختتامیه دهمین جشنواره «قلم زرین» با تاکید بر تشکیل اتحادیه نویسندگان جهان اسلام و تشکیل اتحادیه نویسندگان فارسی زبان و راه انداختن موج ترجمه «از فارسی به» ، گفت: انجمن قلم باید در این زمینه تلاش کند.

شعر انقلاب ابهت پوشالی شعر روشنفکری را شکست

اگرچه خبر جایزه کتاب سال که شاید بشود گفت مهم‌ترین جایزه فرهنگی سال هم هست، در همان روز در صدر خبرهای صدا و سیما می‌آید و حتی مبلغ آن از جایزه فیلم فجر هم بیشتر است، اما مقایسه کنید رفتاری که تلویزیون با فیلم فجر دارد و رقابت کتاب سال. رقابت کتاب سال یقیناً بنیادی‌تر و فرهنگی‌تر و عمیق‌تر است ـ‌در تمام بخش‌ها اعم از نقد ادبی، شعر، علوم‌ـ اما چقدر به جشنواره فیلم فجر پرداخته شد، چقدر به جایزه کتاب سال؟

نویسنده انقلاب: نمی دانم بعد از بیمارستان کجا بروم

گفتیم استاد حمایت از نویسندگان چطور است و پاسخ شنیدیم: «ای بابا این حمایت نیست که بعد از ۵۰ سال نویسندگی این آخر و عاقبت ما باشد».

برترین‌های جشنواره شعر جوان انقلاب معرفی شدند

برترین‌های جشنواره شعر جوان انقلاب شامگاه سه‌شنبه دهم آبان در تالار مهر حوزه هنری معرفی شدند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.