جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹

رهبر انقلاب: فروغ فرخزاد عاقبت به خیر شد

من اسمی از بعضی شعرای زن دیگر نمی‌آورم؛ چون فروغ فرخزاد اولاً مُرد، ثانیاً به اعتقاد من عاقبت به خیر هم شد. بعضی‌های دیگر نه، عاقبت به خیر نشدند و نخواهند شد؛ لذا به آنها اشاره‌ای نمی‌کنم و از آنها اسم نمی‌آورم.

قادر طهماسبی؛ شاعر پری‌ها

زبان اشعار فرید علاوه بر مسلح بودن به تیغ اعتراض، ویژ‌ه‌گی‌‌های دیگری دارد که خاص خود اوست و در آن اثری از رونوشت و تقلید از دیگر شاعران نیست. زبانی که هم در آن رگه‌هایی از سبک هندی نمود دارد و هم سبک عراقی و در فصاحت و طنطنه‌اش ردا‌ی خراسانی به تن می‌کند و نیمایی می‌اندیشد. این ویژه‌گی در انتخاب قالب و وزن اشعار فرید هم تاثیر گذاشته است و با توجه به محتوا زبان، قالب و وزن اشعار تغییر می‌کند

فاضل نظری؛ شاعری در دنیای مضامین

غزل‌های فاضل نظری کاملا امروزی و از جنس مردم هستند و با توجه به مضمون پردازی و کشف‌هایی که در آن‌ها جاری است، برای خوانندگان لذت‌بخش و شیرین هستند و در ذهن آن‌ها باقی می‌ماند. خواننده با اشعاری ساده و روان مواجه است و با خواندن اولین سطرها متوجه خوش‌خوانی و آشنایی مضامین آن می‌شود

محمدعلی بهمنی و غزل‌هایی عاشقانه و صادقانه

از المان‌های دیگری که در اشعار بهمنی یافت می‌شود صداقت است. خود شاعر در شعرهایش نمود دارد و پس از خواندن دفتر اشعار بهمنی می‌توان به راحتی به خصوصیات اخلاقی و رفتاری او پی برد. این نوع صداقت در شعر باعث همزادپنداری مخاطب با اثر می‌شود و شاید دلیل برقراری ارتباط بین شاعر و مخاطب در اشعار بهمنی همین اصل می‌باشد.

محمدعلی بهمنی در «عصر روشن» از غزل امروز می‌‌گوید

محمدعلی بهمنی شاعر و غزلسرای معاصر با حضور در بیست و پنجمین برنامه از سری نشست‌های ادبی عصر روشن، درباره غزل امروز به سخنرانی خواهد پرداخت.

معاذی مهربانی؛ از نجواهای نجیب تا فریادهای زخم‌دار

معاذی همان شاعری است که انقلاب می‌خواهد؛ نه تحجری که عشق را خاموش بخواهد و نه بی‌بندوباری‌ای که عشق‌اش همیشه عجین تصویرسازی‌های جنسی باشد؛ نه انزواطلبی‌ای که از کنار دردهای جامعه بی‌تفاوت عبور کند و نه حیرانی و وحشی‌گری‌ای که همه چیز را به ناسزا بگیرد و خود نا امید به الکل و سیگار رو بیاورد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.