برگزاری دوره آموزشی تاملی در ادبیات انقلاب

این دوره با حضور استاد علیرضا قزوه با موضوع «شعر انقلاب اسلامی، سرمایه انقلاب اسلامی» و همچنین استاد رحیم مخدومی با طرح بحث «تاریخ شفاهی یک گنج»، به بررسی فرازوفرودها و آسیب شناسی تاریخ نگاری شفاهی و کتبی دفاع مقدس خواهد پرداخت.

ترجمه‌ سفارشی و سفر تشریفاتی

سفارشات متعدد برای ترجمه‌های فوری از آثار ادبی دفاع مقدس و حضور بی‌هدف ناشران این عرصه در نمایشگاه‌های جهانی کتاب چیزی جز بی‌اعتنایی به این ادبیات در خارج از مرزها رابه ارمغان نیاورده است.

۵۰ اثر دفاع مقدس در نمایشگاه کتاب مسکو

مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران که به نمایندگی از نشر جمهوری اسلامی ایران و به عنوان مهمان ویژه در بیست و هشتمین دوره نمایشگاه کتاب مسکو حضور دارد، از عرضه ۵۰ عنوان از آثار دفاع مقدس در غرفه ایران در این نمایشگاه خبر داد.

درباره شهدای غواص کتابی خواهم نوشت

هاله مشتاقی‌نیا برگزیده جایزه ادبی پروین اعتصامی به‌ هنگام دریافت جایزه خود ضمن گرامیداشت یاد شهدای غواص گفت: حتماً درباره این شهدا کتابی خواهم نوشت چرا که مدیون آنها هستیم.

شبلی و آتش با فستیوال خنجر در آمازون

سوره مهر الکتروینک به منظور دسترسی آسان مخاطبان فارسی‌زبان در سراسر جهان اقدام به انتشار ۵۰ عنوان از کتاب‌های منتشر شده خود در سایت آمازون کرده است.

می‌خواستیم صدام را در کاخش خفه کنیم

نویسنده خاطرات «آن بیست و سه نفر» بابیان این‌که قهرمان‌پروری ملی، هویت دهی و انسان‌سازی مهم‌ترین شاخصه کتاب‌های فاخر دفاع مقدس است، کتاب خودنوشت «آن بیست و سه نفر» را دربردرانده عناصر هویت بخش، نشاط آفرین و تجربه ای ماندگار دانست.

علیرضا کمری، استراتژیست فرهنگی، پدر مطالعات دفاع مقدس

علیرضا کمری رویکرد تاریخی جدی نیز دارد. این رویکرد تاریخی از ادبیات سنتی ایران تا بررسی خاطره نگاشته‌های پارسی را در خود داد چنان‌که در کتاب یاد خاطره (درآمدی بر خاطره‌نویسی و خاطره نگاشته‌های پارسی در تاریخ ایران) و هم‌چنین بازیابی یک واقعه که مشخصاً بخشی از ماجرای تاریخی مقاومت علیه انگلیس بازسازی‌شده است را در کارهای او می‌بینیم.

نفوذ داعش فرهنگی در نهاد‌های فرهنگی

امروز تیتر برخی روزنامه‌ها را نگاه کنید، کودتاگران،فراری‌ها و … در تیتر هستند و کسانی که وام گرفته بودند تا نظام را در 88 ساقط کنند دیده می‌شوند. امروز همه از بی پولی می‌نالند اما این‌ها این پول‌ها را از کجا آورده‌اند؟ فتنه 68، فتنه 78، فتنه 88 و فتنه بعد آیا یک دهه بعد اتفاق می‌افتد؟ یعنی 98 باید منتظر بود یا اینکه زودتر اتفاق می‌افتد؟ سرمداران و علمداران آن چه کسانی هستند؟ داخلی هستند یا خارجی یا اینکه توامان با هم هستند؟ آیا ما قلب فتنه 88 را در آوردیم؟ این سوال را از همه بپرسید پاسخ خواهند داد که قلب فتنه را در 88 در نیاوردیم.

ضرورت تبدیل شدن شعر انقلاب به موسیقی

سعید بیابانکی را بی شک می توان یکی از پرچمداران شعر انقلاب و دفاع مقدس دانست. برای بررسی حال و روز این ژانر از شعر به سراغ شاعر نام آوازه کشورمان رفتیم تا ضمن بررسی کم و کاستی های شعر انقلاب راههای بهبود را نیز جستجو نماییم.

اکران مستندهای‌اقتباسی از کتب دفاع‌مقدس

در پانزدهمین نشست فیلمسازان جوان سینمای انقلاب به نمایش و بررسی آثار اقتباسی از کتاب های حوزه دفاع مقدس پرداخته می شود.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.