روایت رانت خواری اصحاب جنگ!

«خردل خر است.»
اولین جمله ای که فرزند جانباز شیمیایی در دفتر جمله سازی اش نوشته بود!

ملاحظاتی در باب امکان جامعه شناسی دفاع مقدس

در کجای جهان جزء دفاع مقدس ما چنین است که اگر بخواهند کسی را تنبیه کنند، او را از خط مقدم مبارزه و جهاد به عقب برمی گردانند؟ این چه منطق معکوسی است که در فرهنگ جبهه ظهور یافت و همه قواعد و تعریف های رایج از جنگ را که آمیخته با ترس از مرگ بود، واژگون کرد؟ آیا جامعه شناسی جنگ می تواند توضیحی راجع به پیوندهای قدسی و ملکوتی این مرگ آگاهی و انس با مرگ بدهد؟

ادبیات مقاومت و انقلاب کشور را از ادبیات وارداتی بی‌نیاز کرد

: انقلاب اسلامی در مقایسه با سایر انقلاب های بزرگ دنیا از عمق، قوت و كارآمدی بیشتری برخوردار است اما در عین حال بر خلاف سایر انقلاب های بزرگ آن طور كه باید به آن پرداخته نشده و لازم است در تدوین كتب تاریخی، رمان و اَمثال آن كارهای بیشتری صورت پذیرد.

در «حافظ هفت» تخیل و مستندات خوب جوش خورده‌اند

تبدیل مستندات به رمان یک اتفاق نویی بود و همین کار را سخت می‌کند؛ چون از یک طرف مجبور هستی به مستندات وفادار باشی و از یک طرف باید به رمان و تخیل ذهن بپردازی. یعنی جمع بین تخیل و ذهن و مستندات که می‌تواند یک مقدار سخت و بعضی وقت‌ها ناممکن باشد.

یادداشت های روزانه جنگ در نمایشگاه کتاب

یادداشت‌های روزانه‌ی شهید حسن باقری در غرفه‌ای به همین نام در نمایشگاه کتاب عرضه شده است.

آثار دفاع مقدسی صدرنشین شدند

انتشارات سوره مهر حوزه هنری از ابتدای سال جاری تا کنون 220 عنوان کتاب شامل 85 چاپ اولی و 135 تجدید چاپی، منتشر کرده که از لحاظ موضوعی ادبیات و هنر دفاع مقدس بیشترین آمار را به خود اختصاص داده است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.