حمایت نمی‌کنید لااقل سنگ‌اندازی نکنید

مدیر انتشارات هزاره ققنوس با اشاره به تغییر رویه جشنواره داستان کوتاه کوتاه پایداری گفت: این تغییر رویه نشأت گرفته از نامهربانی‌هایی‌ست که متولیان به مهربانی این جشنواره داشتند.

ادبيات پايداری در خاموشی فرو می‌رود

اگر ما دوست داريم ادبياتمان در سطح جهاني مطرح باشد پس بنابراين بايد روي ترجمه آن هم كار كنيم. همان گونه كه براي مسابقات ورزشي ما اينقدر شور مي‌آفرينيم بايد براي ادبيات كه بحث جدي‌تري است نيز شور و اشتياقي بين‌المللي ايجاد كنيم كه متأسفانه در حال حاضر اين ادبيات در خاموشي مطلق است.

«چشم‌های خردلی»؛ چیزی بین بودن و شدن

پشت جلد کتاب به نقل از سعید عاکف نوشته شده است: «بهترین کتابی که تاکنون خوانده‌ای، چیست؟ در پاسخ به این سوال، باره‌ها گفته‌ام: بهترین و معنوی‌ترین و تأثیرگذارترین کتاب‌هایی که تاکنون خوانده‌ام -بسیاری از آنها – هنوز چاپ نشده‌اند! کتاب «چشم های خردلی» یکی از آن «بسیار»هاست».

داستان دفاع مقدس و نوجوان امروز

این رفتار و این نحو برخورد نوجوانان با کتاب‌های دفاع مقدسی، اندکی شگفت‌آور است. آخر چگونه ممکن است کسی هیچ کتابی را در موضوعی خاص نخوانده باشد، اما آن موضوع را به کلی دوست نداشته باشد؟ پس باید دلیلش را در جای دیگری جست‌وجو کرد

داستان: مصاحبه

چند روزی بود که می‌گفت سرم تیر می‌کشد و هربار که صرفه می‌کرد سرش را می‌گرفت اما من و مادرش فکر می‌کردیم اثر سرما خوردگی است. صبح که یک دفعه حالش به هم خورد و بردیمش بیمارستان بی‌هوش بود و خیلی ترسیده بودیم و تا عصر که خبر دادند نمی‌دانستیم ترکش توی سرش هست

سهم جانباز اعصاب و روان از ادبیات دفاع مقدس

همه این مسائل و بسیاری دیگر که جای پرداختن به آنها در این مجال نیست، می‌تواند دستمایه‌ای برای نوشتن از آنها باشد آن هم در قالب رمان یا داستان. اما واقعاً ادبیات داستانی ما بعد از جنگ تا چه اندازه به بازنمایی وضعیت این دسته از افراد که مستقیماً در جنگ حضور داشته‌اند، پرداخته است؟

«سرهنگي» كه با «كمان» دچار پيري شد

دويست شماره از نشريه كمان كه بين سالهاي 75 تا 83 منتشر شده بود بالاخره در يك نرم‌افزار گردآوري و از آن رونمايي شد. تا پيش از اين خيلي از جوانهاي نسل سوم از «كمان» فقط نامي شنيده بودند و از همين وصف العيش توانسته بودند به نصف العيشي برسند.

«انسان‌شناسی در ادبیات داستانی دفاع مقدس» منتشر می‌شود

احمد شاکری، از انتشار «انسان‌شناسی در ادبیات داستانی دفاع مقدس» از سوی انتشارات پژوهشگاره فرهنگ و اندیشه اسلامی خبر داد.

انتشار وصیت‌نامه شهدا در مجموعه «وحدت»

«وحدت» عنوان چهارمین کتاب گزیده موضوعی وصیت‌نامه شهدا را به خود اختصاص داده که در آن به مباحثی از جمله وحدت در سایه‌سار ولایت فقیه، وحدت؛ رمز و راز پیروزی، نماز جمعه و جماعت؛ نماد وحدت، لزوم وحدت در جبهه انقلاب، لزوم وحدت در میان ملت، خانواده، و آخرین موضوعی که مورد بررسی قرار می‌گیرد، وحدت در دعای شیعه نام دارد.

عذرخواهی نویسنده «پایی که جا ماند» از رهبر

من از شما عذرخواهی می کنم که با این کتاب ناراحتتان کردم، من اهل تملق و چاپلوسی نیستم شما هم از تملق گویی بدتان می آید، ولی ناراحتی شما را، از کلماتتان و دست خطتان فهمیدم که آقا گفتند، چطور؟ گفتم، آقا شش کلمه شما را که نگاه می کنم می فهمم چقدر ناراحت شدید، پستی، خباثت، قصاوت، خشم، نفرت که نسبت به دشمنان ابراز کردید، متوجه ناراحتیتان شدم و آقا فهمیدند که گیرندگی من بالاست و حواسم بوده.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.