قصه های دیروز برای بچه های امروز

چگونگی ارائه آثارکهن در ادبیات کودکان و نوجوانان سالهاست که مورد‌ توجه و بررسی و بحث صاحبنظران دنیا است. محققین و دست اندکاران جهانی ادبیات کودک و نوجوان، ارائه متون کهن و هم چنین شناساندن فرهنگ عامه به آنان را لازم و ضروری می ‌دانند و راه‌ های ارائه آن را مدام مورد بررسی قرار می‌ دهند و اهمیت آن را گوشزد می‌ کنند. زیرا بر این باور هستند که شناخت کودک از فرهنگ و آثار گذشته قوم خود، اولین قدم در راه شناخت خود است تا هویت شخصی قدرتمندی را باز یابد. همچنین اعتقاد دارند که کودک و نوجوان از این طریق به فرهنگ دیگر کشورها علاقمند می شود.

کتاب داستان‌های کودکانه برای گسترش توحید

وقتی گشتی در بازار کتاب کودک بزنید با هزاران کتاب از سیندرلا‌ها و باربی‌های در حال رقص مواجه می‌شوید که آیندگان ایران اسلامی را مبهوت خود کرده‌اند و از طرفی محصولی اسلامی وجود ندارد.

بیابانکی شاهنامه را برای کودکان بازنویسی می‌کند

وی با بیان اینکه شاهنامه متن دشواری دارد، افزود: بنابراین اگر خواسته شود داستانی از این کتاب برای گروه سنی کودک بازنویسی شود باید اولا کسی باشد که اولا شاعر باشد و شعر را بشناسد و ثانیا این فرد توانایی این را داشته باشد که بتواند آن را به زبان نثر برای کودکان بازنویسی کند که طبیعتا کار دشواری است.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.